Yeni Evliler İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

Evlenmek kelimesi, adı üstünde ev kurmaktan gelir. Özellikle eski zamanlarda gençlerin çoğunlukla kendi aileleri ile yaşadıklarını ancak evlendikleri zaman kendi evleri olduğunu düşünürsek kelime tam anlamı ile yerini bulur. Eskiden beri süregelen yeni evlilere ev hediyesi adeti de buradan gelir. Yeni evlenenler evlerini de yeni kurdukları için onlara ev hediyesi alarak evlerine katkıda bulunmak lazımdır. Biz de hiç vakit kaybetmeden yeni evliler için ev dekorasyonu önerileri hazırlayarak hem onların gereksiz masraflardan kaçınmasını sağlamak istedik, hem de o kadar evlilik telaşesi arasında bir de dekorasyon fikirleri ile uğraşmalarını istemedik.

Yeni evlilerin dekorasyonu yaparken bir konuya dikkat etmeleri gerekir. Dekorasyonu yapacakları ev kendi evleri mi kira mı, ne kadar süre boyunca bu evde kalmayı planlıyorlar? Genç devlet memurlarının bir kaç senede bir yer değiştirdikleri düşünülürse, bu tarz bir durumda yapılan onca masrafın boşa gitmesini kimse istemez. Ayrıca yeniden yeniden dekorasyon  yapmak da oldukça sıkıntılıdır. Eğer eviniz kira ise veya bir kaç sene içerisinde yer değiştirme durumunuz varsa kesinlikle büyük dekorasyon konusuna girmeyin. Daha mobilya bazlı, az ve öz eşya kullanın. Eşyalarınızı taşıyacaksanız kocaman ve tek parça eşyaları tercih edebilirsiniz. Modern ev dekorasyonları içerisinde kendine oldukça geniş bir yer bulan minimalist dekorasyon tarzları bu durumda sizin için mükemmeldir. En az eşya ile en konforlu dekorasyonları yapmaya çalışan bu tasarımcılar, size taşınabilir sağlam mobilyalar sağlayabilirler.

Bebek ve çocuk odası dekorasyonu gibi detaylara, kesinlikle bebek ortaya çıkmadan başlamamak gerekir. Çok yakın bir zamana kadar çeyiz adeti vardı. Hatta bir çok yörede hala vardır. Anneler kızları veya oğulları için zaman içerisinde bir çok şey alır bir kenara koyar evlendikleri zaman çocuklarına verirdi. Bundan beş sene öncesinde bile alınan herhangi bir şeyin şu anda demode olduğunu düşünürsek artık çeyiz kavramının neden olmadığını anlarız. Bebek ve çocuk odaları da aynı şekilde hızla modası geçen mobilyalardır. Bu yüzden bebek gelmek üzereyken yavaş yavaş odasını dekore edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Küçük Kare Oturma Odası Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Antika Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Bazı şeyler, eskidikçe değerlenir ve güzelleşir. Bunların başında da antika mobilyalar gelmektedir. Tarihten bugüne değer kazanmış ve sağlam kalmış pek...

Kapat