Yeni Başlayanlar İçin Dekorasyon

Yeni evlenen çiftler için belki de en zevkli iş ev dekorasyonudur. Ekonomik olarak biraz zor bir dönem olsa da, uzun süre birlikte yaşayacağınız evi, eşinizle birlikte dekore etmek kadar eğlenceli başka ne olabilir ki? Neticede kimseyi etkilemek için değil, kendinize ait bir mekan yaratmak için çaba harcamalısınız.

Nereden Başlamalı?

Evinizi kurmaya ilk karar verdiğiniz andan itibaren gittiğiniz mekanlarda gözlem yapın. Ne tarz mekanlarda iyi hissettiğinizi belirleyin, bu mekanların detaylarını ve renklerini inceleyin. Dekorasyon dergileri ya da internette yer alan ev dekorasyonu blogları bu konuda çok yol gösterici olacaktır. Öncelikle eşinizle zevklerinizi masaya yatırın. Evinizde kesinlikle olmasını istemediğiniz unsurlar ve olmazsa olmazlarınız konusunda bir fikir birliğine varıp, kendinize bir yol haritası çıkartın. Her şeyden önce evinizin nasıl bir ruhu olmasını istiyorsanız, dekorasyon inceliklerini buna göre belirlemeyi bir ilke edinin.

 

yeni-baslayanlar-icin-dekorasyon-1

 

Dekorasyonda Fonksiyonellik

Günlük hayatın koşturması içerisinde eviniz akşamları sığındığınız bir mabede dönüşeceği için yaşam alanınızı olabildiğince rahat ve fonksiyonel döşemeniz işleri epey kolaylaştıracaktır. Kendinizi üzerine her uzandığınızda bozmuş gibi hissetmeyeceğiniz, bol, geniş ve yumuşak minderlerle donatılmış rahat bir oturma grubu ya da L koltuk işten geldiğinizde size kendinizi yuvanızda hissettirecektir. Hem televizyon, DVD, sinema sistemi gibi teknolojik ihityaçlarınızı koyacağınız hem vitrin gibi kullanabileceğiniz hem de kitaplık işinizi görecek bir ünite son derece fonksiyonel ve üzerine düşünülerek tasarlandığında çok şık olacaktır.

 

yeni-baslayanlar-icin-dekorasyon-2

 

Geleneksel Ögeler ve Vintage Parçalar

Geleneksel mobilyalar zamana meydan okuyarak, evinize oldukça sofistike bir ruh katabilir. Evinizi, antika eşyalar ve vintage parçalarla dekore ederek, modern hayatın içine konumlanan günlük yaşamınızda nostaljik yönünüzü yaşam alanınıza adapte edebilir, evinize döndüğünüzde müthiş bir huzur ve dinginlikle karşılaşabilirsiniz. Antikaların kullanımı, mobilyalarda kıvrımlı detaylar, vintage desenli kumaşlar ve parlak renkli objelerden hoşlanıyorsanız bu tarz tam size göre. Gri, siyah ya da ahşap rengi ağırlıkta mobilyalardan oluşturulabileceği gibi tafta kumaştan perdeler bu tarzı yansıtmak için oldukça uygun olacaktır. Tarihsel mekanlardan hoşlanan, kişisel hatıralara bağlı, aksesuara düşkün biri iseniz, evinizde de bu tarzı kendinizce yansıtabilirsiniz.

 

yeni-baslayanlar-icin-dekorasyon-3

 

Modern ve Elit Tasarımlar

Bu tarzda eşyaların formları dengeli, renkleri ve aksesuarları sadedir. Mobilyalarda klasik tarzdaki kıvrımlı detaylardan uzak durmak gerekir. Renkler genellikle koyu ya da kontrast kullanımlı, eşyaların formları düz, yalın ve geometriktir. Aksesuarlarda genellikle cam ve metal gibi materyaller kullanılır. Duvar kullanımı, dolap veya raf düzeneklerinin eşyaları dışarıda bırakmayan, kapalı bir düzen yaratmasına yöneliktir. Ev döşemesinde olabildiğince minimalizmden yanaysanız tam bu tarzın insanısınız.

 

yeni-baslayanlar-icin-dekorasyon-4

 

Country Rahatlığı

Şehirden uzaklaşma ve doğayla bütünleşme amacıyla ortaya çıkan bu tarzda kullanılan materyaller ve renkler natüreldir. Mobilya ve aksesuarlar basit, doğal taş ya da ahşaptan yapılmadır. Eskitme ahşap mobilya ve objeler, minik çiçekli koton kumaşlar bu tarzın tamamlayıcısıdır. Rahatına düşkün bir yapınız varsa bu tarz size çok uyacaktır.

 

yeni-baslayanlar-icin-dekorasyon-5

 


One thought on “Yeni Başlayanlar İçin Dekorasyon

  1. Sabah 09:30 da Yeni Başlayanlar için PDF formatinda E Ticaret Kitabi blogda yayinda olacak. Bilgisayariniza indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir