Yemek Odaları için Alternatifler

Yemek odaları içerisinde yenen akşam yemekleri aileyi bir arada tutan bir gelenektir geçmişten bu yana. Bu yüzden bizim kültürümüzde özellikle akşam yemekleri önemlidir. Herkesin bir arada bulunarak zaman geçirdiği yerdir ve yemek masaları salonda da önemli bir yer tutar. Bu yüzden konumu önemlidir, ne tarzda olduğu ve ev ile bir uyum içerisinde olup olmadığı da önemli bir konudur. Mümkünse eğer mekanınıza göre mobilyalarınızı ve yemek masa takımınızı seçmeniz mimarlar tarafından tavsiye edilir ve ya yine mekanınıza göre hazır mobilyalar bulamadığınızda bütçeniz el verdiği müddetçe özel olarak yaptırabilirsiniz. Böylece nasıl bir model istediğinize  tam olarak karar vermiş ve ilerde onu kullanıyor olacaksınız. Yemek masaları genelde kapıya yakın olur. Bunun sebebi ise mutfağa daha yakın olması içindir. Servis açısından sizin için daha kolay olacak bir durum olur.

Bir diğer konu ise, yemek masanızın şeklini seçme aşamanızdır. Yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi şekillere sahip olan masalardan hangisini seçmeniz gerektiğine nasıl karar vereceksiniz?  Hangi masa sizin için daha kullanışlıdır. Aile içerisinde kaç kişi olduğunuza göre ya da gelecek misafirleri de göz önünde bulundurarak ona göre seçim yapmanız gerekir. Yemek odaları için, masaların ve sandalyelerin düzeni de önemlidir. Mesela her bir sandalye arasında yaklaşık 60 cm olması gerekir. Nedeni ise,  yemek yiyen kişilerin ellerinin ve kollarının birbirine çarpmaması, rahat olmalarını sağlamak içindir.

Yemek odaları içerisindeki masaların açılıp kapanan masalardan olmasını da tercih edebilirsiniz. Çoğu zaman onlar çok daha pratik olabilmektedir. Gerektiğinde kocaman olan gerektiğinde ise küçük yani 4 kişilik bir masa haline gelebilen masalar, aniden gelen misafirleriniz için sizi zor durumda bırakmayacak bir tercih olabilir.

 

yemek-odalari-icin-alternatifler-1

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz…

yemek-odalari-icin-alternatifler-2 yemek-odalari-icin-alternatifler-3 yemek-odalari-icin-alternatifler-4

yemek-odalari-icin-alternatifler-5 yemek-odalari-icin-alternatifler-6 yemek-odalari-icin-alternatifler-7

yemek-odalari-icin-alternatifler-8 yemek-odalari-icin-alternatifler-9 yemek-odalari-icin-alternatifler-10

yemek-odalari-icin-alternatifler-11 yemek-odalari-icin-alternatifler-12 yemek-odalari-icin-alternatifler-13

yemek-odalari-icin-alternatifler-14 yemek-odalari-icin-alternatifler-15 yemek-odalari-icin-alternatifler-16

yemek-odalari-icin-alternatifler-17 yemek-odalari-icin-alternatifler-18 yemek-odalari-icin-alternatifler-19

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir