Yazlık Bahçe Mobilyaları ve Kullanımı

Bahçeleri hem özelliklerine hem de dekorasyonlarına yazlık ve kışlık olarak temelde ikiye ayırabiliriz. Tasarım özelliklerine, dizaynına, peyzajında kullanılan bitkilere göre ayırmaya kakarsak japon bahçelerinden zen bahçelerine, akdeniz bahçelerinden anadolu bahçelerine onlarca bahçe çeşidini saymak gerekir. Biz bu içeriğimizde size yazlık bahçe mobilyaları nelerdir, hangileri en ergonomik tasarımlara sahiptir, hangi tarz bahçeler için hangi tarz mobilyalar uygundur, en ekonomik bahçe mobilyaları nereden bulunur gibi aklınıza gelebilecek bir çok sorunun cevabını sizlerle paylaşıyor olacağız. O zaman ilk olarak bahçe mobilyaları nelerdirden başlayalım.

Yazlık bahçe mobilyaları nelerdir?

Kışlık bahçe mobilyaları içerisinde de yer alan koltuklar, masa ve sandalyeler dışında yazlık bahçelerde en çok kullanılan mobilyalar barbekü malzemeleridir. Bunu mobilya olarak sayanların yanında saymayanlar da vardır. Barbebekü seti özel bir düzenek içerisinde kendine ait alanda durur. Ilık yaz akşamlarını sevdikleriniz ile eğlenceli partilerle geçirmek için barbekü düzeneği olmazsa olmazdır. Üzeri örtülebilen yeni modeller en kullanışlı ve pratik tasarımlardır. Diğer modellere yani üzeri açık modellere göre çok daha güvenli olan bu barbekülerin yanında sabit olan, yeri değişmeyen büyük düzenekler de vardır. Bir zamanlar şömine gibi sabit duran taşlarla örülmüş barbeküler oldukça trenddi. Ancak şimdilerde portatif istediğiniz yere taşıyabildiğiniz barbekü setleri çok daha fazla ilgi görüyor.

Yazlık masalar, sandalyeler ve koltuklar

Yazlık bahçe mobilyalarının en önemli özelliği portatif olmalarının sağlanmasıdır. Yani istediğiniz zaman istediğiniz yere taşıyabileceğiniz masalar, katlanabilir sandalyeler, tekerlekli koltuklar hem temizlik  hem de düzenleme açısından büyük kolaylık sağlar. En sevilen renk olan ahşap renk ve tonlarında bulabileceğiniz bahçe mobilyalarını kalitesine göre oldukça çeşitli bir fiyat skalasında bulabilirsiniz. Gerçek ahşap malzemeden imal edilenler diğerlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Içi plastik olup ahşap görünümünde yapılan mobilyalar da aslında oldukça uzun ömürlü olup fiyatları da gayet uygundur.

En önemli detaylardan biri, portatif aydınlatmalar

Özellikle büyük bir bahçede portatif taşınabilir aydınlatmalar olmazsa olmazdır. Modern bahçe mobilyaları yazımızdan da bu konuda çeşitli bilgiler alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Bellona Salıncak ve Şemsiye Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerimizin en önemli mobilyalarından bir tanesi koltuk takımlarıdır. Salonları ve misafir odalarının vazgeçilmezi olan Koltuk takımı çok fazla kullanıldığı zaman...

Kapat