Stüdyo Daire Dekorasyon Fikirleri

Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Fikirleri

Genel de tek başına yaşayan insanların tercihi olan tek odalı stüdyo daireler, doğru kombinasyonlar ile döşendiğinde, büyük ve geniş bir evin ferahlığını sunabiliyor. Günümüzde bu tip dairelerin fazlalaşmasıyla birlikte, mobilya üreticileri de bu tür daireler için inoatif seçenekleri fazlaca sunuyor. Bu mobilya firmaları arasında meydana gelen rekabet koşulları göz önüne alındığında, fiyatlarda düşüş, modellerde ise çok fazla çeşit ortaya çıktı. Stüdyo daireler için dekorasyın fikirleri incelendiğinde, bazı püf noktaları dikkati çekiyor. Bunları birlikte inceleyelim.

Stüdyo Daireleri Döşemek İçin 10 Öneri

Daireniz ufak olabilir, bu nedenle dairenizi olduğundan daha geniş ve ferah göstermek için, boya rengi olarak, beyazı tercih etmelisiniz. Duvarlarınıza kendi yaşam tarzınızı yansıtan tablo ve çerçeveleri ekleyerek, hoş sonuçlar elde etmeniz mümkün. Stüdyo dairelerde duvar kağıdı uygulaması, düşünüyorsanız, genellikle evin tamamına uygulamanız, iyi sonuçlar vermeyecektir. Bu nedenle, sadece bir duvarı, duvar kağıdı ile kaplamak daha uygun olacaktır.

Bazı stüdyo dairelerde çift banyo, çift balkon seçenekleri bulunabiliyor. Bu gibi durumlarda, ikinci banyo veya ikinci balkonu kapatarak giyinme odası yapmanız çok yerinde olacaktır. Bu giyinme odalarında alanınız çok dar olacağı için, duvarlara raflar asmak çok daha kullanışlı olacaktır. Böylece, kıyafetlerinizi, eşyalarınızı raflara koyarak, yer kazanacaksınız.

Studyo dairelerde mutfak dekorasyonuna değinecek olursak, mutfağınız küçük olabilir ancak çok şık sonuçlar elde edebilirsiniz. Mutfak özellikle salonda olduğu için mutfağınıza daha şık detaylar katmanız mümkün olacak. Bunun için mutfağınıza şık bir avize asabilir, farklı bir hava katabilirsiniz. Bu avize sayesinde mutfağınızın havası değişecektir.

Stüdyo dairelerde ferahlık sağlamak için bir diğer seçenek de, aynaları efektif olarak kullanmaktır. Doğru yere, doğru büyüklükte aynalar asarak, stüdyo daireyi olduğundan büyük göstermek mümkün. Stüdyo dairede yaşamaya karar verdiyseniz, gereksiz eşyalarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Ayrıca depolama alanlarını arttırarak, ayak altında ki, fazla eşyalarınızdan kurtulabilirsiniz. Büyük marketler ve yapı marketler de, büyük depolama kutuları yer almaktadır. Bunun dışında yatak odanızda yer alan bazaların içine kullanmadığınız battaniye, yorgan ve nevresimleri koyarak düzeni sağlayabilirsiniz.

Özellikle sevdiğiniz tek bir renk var ve bunu evinizde kullanmak istiyorsanız, tüm evi bu renk hakimiyetinde döşemek ev üzerinde boğucu bir etki yaratacağından, bazı obje veya eşyaları bu renkte seçmek daha doğru bir karar olacaktır. Örneğin köşe koltuğunuzu veya tekli koltuğunuzu bu sevdiğiniz renk üzerine tercih ederseniz, hem rengi daha çok ön plana çıkartmış olursunuz, hem de stüdyo dairede ferahlık hissi yaratmak mümkün olur.

Stüdyo dairede feminen renkler kullanmayı seviyorsanız, banyonuzu pembe renge boyayarak, feminen ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca deforatif aksesuarlarınızda da sevdiğiniz renkleri tercih ederek, evinizin havasını bozmadan, sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Stüdyo dairelerde zemin kaplama seçenekleri, çok özenle seçilmelidir. Salon, mutfak ve yatak odası farklı zemin kaplamalarıyla kaplanırsa, ev olduğundan daha ufak görünecektir. Bu sebeple, tüm evi tek bir zemin kaplama seçeneğiyle kaplamak en doğrusu olacaktır. Bunun dışında banyo veya mutfaklarda kullanılan duvar seramiklerini, çok ufak seçmek, evinizi daha geniş gösterecektir.

Stüdyo daire halı seçiminde genellikle renkli modeller yerine, sade tek renk modeller tercih edilmelidir.

Stüdyo daire döşemek, için bilmeniz gereken bazı bilgileri verdik ancak bilmeniz gereken en önemli püf noktası, abartılı, simli, taşlı, parlak eşya veya objeleri fazlaca tercih etmek evinizi rüküş gösterecektir. Bu nedenle bu tür abartılı eşyalarınızı minimum düzeyde kullanmanızı öneririz.

Evinizin enerjisini yükseltmek istiyorsanız, mutlaka canlı bitkilere yer vermelisiniz. Canlı bitkiler evinizde hoş duacağı gibi, evinizin enerjisinide arttıracaktır.

Stüdyo daireler için aydınlatma seçenekleri incelendiğinde, yüksekten asılmış aydınlatma seçeneklerini tercih etmenizi öneririz. Bunun nedeni ise, stüdyo dairelerin geneli pek güneş almıyor ve küçük camlara sahipler. Bu nedenle alçaktan asılan aydınlatmalar pek iyi sonuçlar vermeyecektir. Dekorasyonda farklılıklar yaratmak istiyorsanı, yüksek aydınlatma seçeneklerinin yanı sıra, abajur ve lambaderleri kullanarak ışık oyunları yaratabilirsiniz.

 

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-1

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-2

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-3

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-4

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-5

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-6

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-7

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-8

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-9

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-10

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-11

studyo-daire-dekorasyon-fikirleri-12

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir