Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri ısıtmak için bulunan sobalar daha afilli olarak şömine olarak hayatımıza geri döndü. Bizim türk ev kültüründe pek bulunmayan şömine kullanımı şimdilerde hızla yayılmaya başladı. Aktif kullanılır halde sadece süs olarak kullanılır olsun, nasıl olursa olsun bu şömineleri evin parçası, dekorasyonun önemli bir ögesi olarak konumlandırmak gerekir. Özellikle salonda bulunanlar için biz hem ülkemizden hem de dünyanın çeşitli yerlerinden çeşitli şömine önü dekorasyon örnekleri hazırladık. Bu örnekler doğrultusunda siz de kendi şöminelerinin önünü, içini, dışını ve etrafını süsleyebilirsiniz.

Şömine kullanımı tıpkı soba yakmak gibi zahmetlidir. Odun veya kömür yakarken is olur, evinizi duvarlarınızı kirletir. Onun dışında biraz da tehlikelidir hep yanında çevresinde olmak gerekir. Kamp ateşi yakanlar bilir bu tarz ateşler özellikle de odun ateşi genelde çevresini ısıtır sadece etrafına çok fazla ısı vermez. Yani şömineleri gerçekten bir ısınma aracı olarak kullanmak pek mümkün değildir. Ev içerisindeki şömine önü dekorasyon örnekleri de genelde kullanılmayan içinde odun vs olmayan modellerine göre yapılır. Içine kitaplardan tutun da en güzel heykellere kadar çok çeşitli malzemeler koyarak ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Şömine önü dekorasyonu deyince akla ilk gelen ışıklandırmalardır. Minik ipli ışıklar ile evinizin neresinde olursa olsun şöminenizi son derece şık bir şekilde ışıklandırabilirsiniz. Özel günler, doğum günleri ile yılbaşı gibi zamanlar için en güzel süsleme alanlarıdır bunlar. İçine yılbaşı ağacınızı bile koyabilirsiniz, minik olanlarından tabi.

Bir de kullanımda olan, içinde odunlar yakılan kışın neredeyse hiç sönmeyen şömine önü dekorasyonu örneklerinden bahsedelim. Öncelikle bu şömine modeli önünde bir cam ya da koruyucu olmalıdır. Ne olursa hangi model olursa olsun koruyucu bir şey olmadıktan sonra direk önüne eşya koymanız mümkün değildir. Bunlar kolaylıkla tutuşabilir. Yanan yani kullanılan ateş alanlarında süslemeleri daha çok şöminenin yanına doğru yapıyoruz, bu şekilde daha güvenli oluyor. Galerimizdeki örnekleri incelediğiniz zaman daha iyi anlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Ev Dekorasyonu Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İkea Mutfak Modelleri

Mutfaklarımız, evimizin en kıymetli köşelerinden. Çocuklarımızın güvenle oynayabileceği, bizim keyifle yemek yapabileceğimiz her şeyin üst üste olmadığı, düzenli toplu konforlu...

Kapat