Siyah Banyo Setleri

Yenilikçi ve modern olmak için bazen çizgi dışına çıkmak gerekir. Alışılmışın dışında, herkesin yapmadığı, klasik olanın aksine olanı yapmak gerekir. Mesela banyo dekorasyonunda yenilikçi olmak için, aykırı bir tarz ile öne çıkmak en iyi yoldur. Banyoların ana rengi beyazdır, temizlik, ferahlık aydınlık verir. Peki, siyah renk banyolar için nasıl olur? Modern dekorasyonları ile klasik kuralları yıkmak isteyenler için en şık siyah banyo setleri ve bu setlerin uygulama örneklerini bir araya getirdik. Siyah banyo setleri içerisinde aklınıza gelebilecek tüm banyo mobilyaları ve banyo aksesuarları yer alır. Içerisinde lavabosu, küveti, duş kabini hatta duşu bulunan setlerin yanında daha çok mobilya modelleri bulunan setler de vardır. Biz bu yazımızda ağırlıklı olarak banyo mobilya setleri kullanımı ve onların örnekleri üzerinde duracağız. Lavao ve küvetlerin siyah olarak kullanıldığı, fayansların da bir kısmının veya tamamının siyah olarak kullanıldığı banyo örneklerini de diğer yazılarımızda sizler ile paylaşacağız.

Siyah banyo setleri içerisinde lavabo altı dolapları dışında diğer banyo dolapları da bulunur. Siyah koyu bir renk hatta renk skalası içerisindeki en koyu renk, banyolarda hayatta kullanılmaz. Banyoyu kapkaranlık yapar diye düşünüyorsanız daha önce hiç şık bir şekilde siyah renk ile dekore edilmiş banyo görmemişsiniz demektir. Çünkü doğru kullanıldığında siyah banyo setleri sadece çekici, karizmatik olmakla kalmaz aynı zamanda kullanışlı da bir ortam yaratır. Tabi ki tüm ev dekorasyonlarında olduğu gibi bu setleri kullanmak için de banyoların fiziksel özelliklerine dikkat etmek gerekir. Bu fiziksel özellikler neler derseniz, büyüklükleri ve genişlikleridir. Banyolarınızda ne kadar parlak bir siyah kullanırsanız kullanın çok küçük bir banyoda kullanıldığında siyah renk daha bir karanlık durum oluşturacaktır. Bunun için renk dengesini sağlayacak şekilde planlamak gerekir.

Banyolarımızda küvetli veya duşa kabinli dekorasyon yaparız. Şimdilerde küvet üzeri kabin ya da kanat kullanımı yaygın bir hale gelse de hala bu iki temel arasında ciddi bir ayrım vardır. Eğer banyonuz çok küçükse siz de küvetiniz üzerinde perde kullanım banyoyu daraltmak yerine cam paneller kullanarak daha şık bir ortam yaratabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vitra Duşakabin Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2015 Çocuk Odası Modelleri

Çocuklar en değerli varlıklarımız gelecek nesile olan umutlarımızdır. Onların gelecekteki hayatı daha çocukken şekillenir ve ailelere çocukluk döneminde birçok iş...

Kapat