Romantik Salon Dekorasyonu Fikirleri

Yumuşak renkler ve özellikle pembe tonları, çiçekler, çiçekli koltuk takımı modelleri, dantel perdeler, mum ve şamdanlar, zarif duvar aplikleri ve ayaklı lambalar romantik salon dekorasyonu uygulamasının unsurları arasında sayılabilir. Listeye dantelli perdeleri ve örtüleri, oymalı ayakları olan narin görünümlü vintage sehpa ve konsolları da ekleyebilirsiniz.

Şöminenin etrafında romantik havalı, huzurlu bir köşe yaratmak istediğinizi varsayalım; bunun için pastel renkli çiçek desenleriyle süslenmiş bir kanepe, pembe bir koltuk ve çiçekli kumaşla kaplanmış bir puf sehpa kullanabilirsiniz. Seyrek desenli soluk renkli bir halı, şöminenin üstünde bir çiçek resmi, çiçekli perdeler ve vazoların içindeki çiçekler konsepti tamamlar. Burada dikkat etmeniz gereken şey düz renkli koltukta pembenin soft bir tonunu kullanmak ve desenli parçaların birbiriyle uyumlu olmasını sağlamak. Örneğin kanepenin döşemesiyle perdeler birbirine çok yakın veya takım olmalı.

Romantik dekorasyon stilini çağdaş tarzda dekore edilmiş mekanlarınıza romantik ayrıntılar ekleyerek yapabileceğiniz gibi bütünüyle klasik stilde bir romantik salon dekorasyonu da uygulayabilirsiniz. Tercihiniz böyleyse klasik koltuk takımı modellerine göz atabilirsiniz. Duvarları krem rengine boyanmış, zemini kahverengi parkelerle kaplanmış bir salon için kahverengi detayları olan klasik bir krem rengi koltuk takımı düşünülebilir. Takımın önüne krem zemin üzerinde açık renk desenleri olan bir halı yayar ve koltuk takımıyla takım teşkil edecek birkaç tane de dekoratif mermer sehpakullanırsanız ortaya krem-kahve ağırlıklı şık bir salon çıkar. Nostaljik masa lambaları ve çiçekler mekanın romantik görünümünü pekiştirir.

romantik-salon-dekorasyonu-1

 

romantik-salon-dekorasyonu-2

 

romantik-salon-dekorasyonu-3

 

romantik-salon-dekorasyonu-4

 

romantik-salon-dekorasyonu-5

 

romantik-salon-dekorasyonu-6

 

3 thoughts on “Romantik Salon Dekorasyonu Fikirleri

  1. Buradaki dekorlar hoş güzel ama bizim gibi toplumlar için özellikle orta seviye için biraz açıkçası lüks geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir