Romantik Banyo Dekorasyonu Banyo Aksesuarları

Yıkanma ve temizlenme alanlarının toplu, herkesin kullandığı alanlardan evlerimize taşınması uzunca bir zaman aldı. Evlere giren banyoların dekorasyonları ise zaman içerisinde çok hızlı bir şekilde değişti. Herkesin kendi banyosunu adeta birer spa merkezi haline dönüştürmeye çalıştığı bu günlerde romantik banyo dekorasyonları da bir o kadar popüler. Romantik banyo dekorasyonu için banyo aksesuarları da en az spa malzemeleri kadar aranır hale geldi. Peki, bu romantik banyo dekorasyonu nedir, nasıl yapılır, özellikleri nelerdir ve hangi aksesuarlar kullanılır? Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi banyoları asıl haline getiren şeyler aksesuarlardır. Şık, romantik, modern ya da minimalist. Ev dekorasyonunda herhangi bir alanı özel bir şekilde dekore etmek isterseniz bol bol uygun aksesuar kullanmalısınız.

Romantik kelimesi sanat akımı olan romantizmden gelir. Bizim kast ettiğimiz şekilde aşk ile alakalı olmayan romantizm akımı, coşumcudur yani aşırı duygu yüklü. Romantik tanımı da artık zaman içerisinde bu şekilde duygu yüklü her şey için kullanılmaya başlamıştır. Yani kırmızı mumlar ile süslenmiş, her yerinde kırmızı gül  yaprakları bulunan mum ışığında bir banyo dekorasyonundan çok mor, pembe gibi duygusal renklerin bulunduğu banyolarda romantik banyo dekorasyonu olarak adlandırılır. Bizim bu yazımızın sonunda sizler için hazırladığımız romantik banyo dekorasyonu banyo aksesuarları da bu tarzdaki tasarımlardır. Sadece kırmızı tonlarında tasarımları romantik olarak adlandırmıyoruz. Mavi, yeşil ve sarı renklerde de romantik aksesuar tasarımları olabiliyor. Her odanın romantizm algısı biraz farklı. Yatak odasında mor ve lila gibi renk tonları kullanımı daha çok romantik olarak kabul ediliyor. Banyolarda bir çok farklı renk.

Renklerden bağımsız olarak genel olarak romantik banyo dekorasyonu banyo aksesuarları ve tasarımlarına bakarsak, bunların başında mumlar geliyor. Kokulu mumlar,kokusuz mumlar, büyük küçük tüm mum modelleri oldukça romantik dekoratif aksesuarlar olarak kabul ediliyor. Banyo küveti içerisinde veya lavabo yanındaki çiçekler de romantik banyo aksesuarlarından bir tanesi. Bu çiçekler canlı veya cansız olabilir. Canlı çiçek kullanımı banyo içerisinde pek kolay değildir bu yüzden ağırlıklı olarak cansız çiçek tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ahşap Lavabo ve Banyo Tezgahları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2014 Zigon Sehpa Modelleri Ve Fiyatları

Sehpalar evlerin tam ortasına konumlanarak, üzerine süs eşyaları, çiçekler, çay, kahve gibi günlük kullanılan aletlerin konulduğu şık, estetik bir aksesuardır....

Kapat