Retro Tarzı Oturma Odası Dekorasyonu

Retro tarzı dekorasyon 1950-80 arasında popüler olan dekorasyon unsurlarının mekanlarında o dönemlerin havasını yansıtmak isteyenler tarafından mekanlara uygulanmasıdır.  Bu stilde sarı ve portakal rengi tonları, koyu mavi, kırmızı ve mor gibi renkler sıkça kullanılır ve ortaya çarpıcı bir görünümü olan hareketli ve iddialı mekanlar çıkar. Retro mobilya modellerinde kullanılan malzemeler krom, plastik, formika ve fiberglastır.

Güzel bir retro tarzı oturma odası yaratmak isterseniz yapabileceğiniz uygulamalardan biri şöyle olabilir: Tavan ve zemin beyaz olsun, duvarlara ise koyu mavi zemin üzerine beyaz desenli duvar kağıdı uygulayın. Beyaz tüller astığınız pencerenin önüne güzel bir krem rengi oturma grubu yerleştirin. Dekorasyonu koyu kahverengi çekmeceli sehpa, ona takım alçal bir konsol birkaç beyaz dekoratif aksesuar ile tamamlayın. Duvara kahverengi bir dekoratif duvar saati asın, kanepe ve koltukların üzerine de birkaç mavi beyaz dekoratif yastık serpiştirin.

Aydınlık, ferah ve neşeli bir görünümü olan bir retro tarzı oturma odası için çiçekli bir ahşap kanepeyle düz renkli koltukları bir arada kullanabilir; pencerelere renkli-çizgili perdeler, duvara da kanepenizin ahşap rengiyle uyumlu çerçevesi olan renkli bir resim asabilirsiniz. Bu görünüme ahşap ayaklı birkaç cam sehpa, çizgili puflar ve renkli bir abajur da eşlik edebilir. Mobilya ve aksesuarların renkli-desenli görünümünü dengelemek için duvarları, tavanı ve zemini açık renkli tutmalısınız. Böyle bir düzenleme teoride karışık, dağınık ve uyumsuz bir görünüme yol açacak gibi görünmekle beraber doğru uygulama yapılırsa sonuç bu şekilde olmayacak ve ortaya gayet estetik ve iç açıcı bir oda çıkacaktır.

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-1

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-2

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-3

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-4

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-5

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-6

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-7

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-8

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-9

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-10

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-11

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-12

 

retro-oturma-odasi-dekorasyonu-13

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir