Ranza Modelleri

Günümüzde çocuk odası takımlarında en çok rastlanan detaylar arasında çift katlı ranzaları söylemek mümkündür. Sağlıklı bir uyku için yatağın konforlu ve kullanışlı olması gereklidir. Çocukların kullanacağı düşünülerek tasarlanmış olan güvenli ranzaların modası uzun yıllardır devam etmektedir. Odada daha az yer kaplaması ve yaşanılan alanı daraltmaması açısından oldukça yarar sağlar.

Her yıl olduğu gibi mobilya bu yıl da mobilya modası genel hatlarıyla değişmiş bulunmaktadır. Çocuk odası takımlarının gözdelerinden olan ranza modellerinde ki en önemli detay ise güvenli iniş çıkışın sağlanmasıdır. Ranzaların üst katlarına ulaşım için konulan merdivenler arasında basamaklı olanlar en çok tercih edilenler arasındadır. Çocuk odalarında kullanımından dolayı ranzalarda canlı ve sıcak renklerin hâkim olduğu görülür. Tercihe göre pastel ya da soğuk renkleri de mevcuttur. Odanın kullanım alanını geniş tutmak amacı doğrultusunda ranza tasarımlarında yer alan çekmeceler de oldukça kullanışlıdır. Dağınıklığı önlemek ve yer kaplamamsı adına düşünülmüş bir detaydır.

Ranza modelleri arasında yer alan dikkat çekici bir diğer özellik ise içerisinde kitaplıkları olanlarıdır. Çocukların kitaplık derdini ortadan kaldırarak odaya derli bir görünüm kazandırmaktadır. Çocuklar için en önemli olanı ise hiç kuşkusuz ki oyun alanlarının daralmamasıdır. Bu sebeple düşünülen ranzaların az yer kaplayan ve olabildiğince kullanışlı olan tasarılarına rastlamak mümkündür. Yalnızca çocuklar için değil her yaştan insana hitap eden modelleri de bulunmaktadır. Tek kişilik yataklı modellerin yanı sıra çift kişilik yataklı modeller de genç odaları için tercih edilebilir. Bu modellerin daha sade renklerden oluştuğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Mobilya kalabalığını önlemek ve odanın alanını kapatmamak adına oldukça yararlı detaylardandır. Odanın en gözde mobilya parçası yataklara gerekli önemin verilmesi hem insan sağlığı için hem de odanın görseli için mühimdir.

 

ranza-modelleri-1

 

ranza-modelleri-2

 

ranza-modelleri-3

 

ranza-modelleri-4

 

ranza-modelleri-5

 

ranza-modelleri-6

 

ranza-modelleri-7

 

ranza-modelleri-8

 

ranza-modelleri-9

 

ranza-modelleri-10

 

ranza-modelleri-11

 

ranza-modelleri-12

 

ranza-modelleri-13

 

ranza-modelleri-14

 

ranza-modelleri-15

 

ranza-modelleri-16

 

ranza-modelleri-17

 


5 thoughts on “Ranza Modelleri

  1. kolay gelsin il beyaz ranzanızı çok beğendim sizinle iletişime nasıl geçebilirim fiyat konusunu öğrenmem gerekiyor tşkler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir