Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Örnekleri

Şeytan ayrıntıda gizlidir diye bir söz vardır, önemsemediğimiz detayların her konuda hayatmızda ne kadar önemli olduğunu en iyi anlatan sözlerden bir tanesidir bu. Detaylar, giyimde olsun dekorasyonda olsun, günlük hayatımızda olsun sonsuz bir öneme sahiptir. Peki, mutfak dekorasyonundaki en önemli detaylar nelerdir? Tabiki, mutfak tezgah üstü dekorasyonları dikkat çekmiyormuş gibi görünen, çok önemsenmeyen ancak hem estetik açıdan hem de mutfağı pratik bir hale getirmesi açısından çok önemlidir. Biz de bu önemi bildiğimiz için size ilham vermesi açısından en güzel mutfak tezgah üstü dekorasyon örnekleri ile fikirlerini bir araya getirdik. Küçük mutfaklarda düzen mi istiyorsunuz, kocaman bir mutfağınız var ama  neyi nereye koyduğunuzu bulamıyor musunuz, yoksa her şey her yerde ve bir düzeniniz mi yok? O zaman hemen bizim fikirlerimize göz atın, örneklerimizi inceleyin ve ilham alın.

Mutfak tezgah üstü dekorasyonunu yaparken öncelikle mutfağın büyüklüğüne, yani tezgahın büyüklüğüne bakıyoruz. Küçük bir tezgahta ağırlıklı olarak duvar dekorasyonu kullanmak gerekebilir. Her gün kullandığınız kepçe gibi, spatula gibi büyük yemek gereçlerini duvara asarak hem yerden hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Aynı şekilde her gün kahve çay içtiğiniz kupalarınızı da buraya yerleştirebilirsiniz. Bunları duvara tutacaklar yerleştirmek dışında kupalık ya da kaşıklık gibi mutfak üstü aksesuarlarını kullanarak da yapabilirsiniz. Yenilikçi ve modern bir görünüm için mutfak üstü tezgah üstü dekorasyon örnekleri inceledikten sonra buna uygun aksesuarlar alarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Tezgah arkasındaki fayans ya da duvar süslemesi seçimi de bu konuya girebilir. Bu duvar dekorasyonu seçiminde de dikkatli ve seçici olmak lazım.

Mutfakta ada tezgah kullanıyorsanız, iki farklı büyük tezgahınız var demektir. O zaman kocaman bir kase içerisinde elmaları bile dekoratif unsur olarak kullanabilirsiniz. Eğer bu alanların dekoratif görünümü sizin için işlevsellikten daha önemli ise o zaman ekstra portatif tezgahlar kullanabilir, var olanları sadece süslemek için dekore edebilirsiniz. Galerimizde her tarzda mutfak tezgah üstü dekorasyon örnekleri görebilir, bunları inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mor Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yapay Bitkiler İle Dekorasyon Fikirleri

Kimi zaman kalabalık arkadaş grupları en keyifli günleri geçirdiğimiz, kimi zaman yalnız kalıp kendimizi dinlediğimiz ve keyif yaptığımız yuvalarımızı daha...

Kapat