Mutfak Dolabı Renk Seçimi

Evlerin en ilgi çekici kısımlarından biri mutfaklardır. Mutfaklar, günün her saatinde herkes tarafından kullanılan, evin kalbidir. Harika bir mutfak dekorasyonu evde yaşayan herkesi son derece mutlu eder. Harika bir mutfak dekorasyonu da doğru bir mutfak dolabı renk seçimi ile başlar. Duvarların rengi kadar, duvarların süslemesi kadar mutfak dolaplarının rengi de önemlidir. Modern mutfaklarda çok sayıda dolap bulunur. Çoğu mutfakta, duvardan çok dolap vardır, hatta bazılarında neredeyse hiç duvar görünmez. Odayı bu kadar ciddi bir şekilde etkileyen mobilyaların renk seçimi de doğal olarak çok önemlidir.

Parlak, metalik renkler son dönemlerin en sevilen renklerinden. Metalik gri renklerdeki beyaz eşyalar ile mükemmel bir harmoni yakayalan bu mutfak dolapları, dar ve az ışık alan mutfakların da kurtarıcılarından. Yeni nesil ev dekorasyonlarında diğer bir çok renge göre en çok tercih edilen ton. Estetik olmasının yanında cool ve cesur bir havası var. Siz de, mutfağını tamamen yenilikçi ve fütüristik bir tarzda yenilemek isterseniz hiç vakit kaybetmeden gri mutfak dekorasyonu örneklerini incelemeye başlayabilirsiniz. Parlak kırmızı, parlak mor gibi mutfak dolapları biraz itici bulunsa da canlı renkleri sevenler için değişik bir alternatif olabilir. Ancak unutmamak gerekir ki bu tarz canlı renkler mutfakları bir tık daha karanlık yapar. Canlı renklerin parlak olanları ile mat olanları arasında oldukça büyük etki farkları vardır.

Mutfaklarda tezgah üstü yerleşiminin ne kadar önemli olduğundan daha önce bahsetmiştik. Tezgah üstü yerleşim, mutfak dolapları tasarımları, renkleri, mutfak içi mobilyalar bir araya gelerek mutfağı oluştururlar. Tezgah yerleşimini de mutfak dolabı renk seçimine göre belirleriz. Ahşabın tonlarını kullandığımız mutfak dolaplarını siyah borular ile duvara asılan tezgah yerleşimi harika bir şekilde tamamlar. Ahşap tonlarında minik raflar da tezgah üstü duvar dekorasyonu için bire birdir. Yine bu ahşap tonlarındaki mutfak dolaplarını beyaz ve tonlarındaki perdeler ile tamamlayabilirsiniz. Mutfak perdelerinin renk ve tarzını belirlemede en büyük etken mutfak dolabı renkleridir. Galerimizdeki tam donanımlı örneklere bakarak fikirlerinizi oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dar Uzun Mutfak Tasarımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Siyah Beyaz Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Oturma odası ile salonun ayrı olduğu zamanlarda, oturma odaları çok daha sıcaklık ve konforun öne çıktığı odalardı. Zaman içerisinde hem...

Kapat