Mor Mutfak Dolapları Modelleri

Kıyafet seçimi yaparken önce modeline mi yoksa rengine bakarız? Bize rengi çekici geldiyse mi onu alırız yoksa şekli ve modeli mi? Bu soruya seçim yaparken rengi daha önemlidir desek ya modeli yakışmazsa, e modeli yakıştı ya rengi hiç sevmediğimiz bir renkse? Işte ev dekorasyonunda da tüm eşyaları ve detayları seçerken aynı kararsızlığı yaşarız, modeli mi rengi mi daha önemli. Hem renklerden hem de modellerden bahsetmişken bugün sizlere bu yılın yükselen rengi mor renk ve özelliklerinden, son zamanlarda mutfaklarda daha çok kullanılan mor mutfak dolapları modelleri ile bunların kullanımından bahsetmek istedik. Mor renk, kombinlemesi diğer tonlara göre göreceli zor olmasına karşın çok sevilen bir renktir. Kırmızı ile mücadelesinde hep kırmızıya yenilse de romantik olarak kabul edilir. Yenilikçi ve iddialıdır. Yatak odasından oturma odasına, mutfaktan çocuk odasına kadar her yerde bulunabilir. Mor koltuklar, mor sandalyeler, mor yatak odası takımlarının yanında bir de mor mutfak dolapları vardır.

Mutfak dekorasyonunda renk ve model seçimi bir arada olmalıdır. Rengini çok sevdiğiniz mutfak dolaplarının mutfağınıza büyük ya da küçük gelmesi durumunda bir çok şey kullanışsız hale gelir. Peki mor mutfak dolapları modelleri genelde hangi modellerden tercih edilir? Dolap renkleri modellerine göre seçilmese bile bazen bazı tarzlar sadece renk bazlı üretilir. Mesela ada tezgah mutfak tasarımalrı genelde beyaz krem gibi renklerdedir. L tipi mutfaklarda aklımıza gelen tüm renkler kullanılırken tek duvar mutfaklarda daha çok canlı renkler tercih edilip mutfak çekici hale getirilir. Ancak yazının başında da bahsettiğimiz gibi önemli olan aslında mutfağın fiziksel özelliklerine göre uygun tasarımları yerleştirmektir. Herkesin giyeceği ya da giymeyeceği tarzlar, renkler vardır. Bunun gibi herkesin evinde de kullanacağı renkler ve modeller vardır. Mor, çok sevilen bir renk olmasının yanında erkekler tarafından pek sevilmez. Bu yüzden ev dekorasyonuna yakınen karışan bir eş olduğu durumlarda genelde mor mutfaklar dekore edilmez. Tabi, ev dekorasyonunda hakimm  kararların hanımlar tarafından alındığını biliyoruz. Galerimizde en güzel mor mutfak dolapları modellerini görebilir, fikir alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Dolabı Renk Seçimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2016 Doğtaş Salon Takımları ve Fiyatları

Doğtaş'ın Oturma Grubu alanındaki yaklaşımı özgün tasarım, bol seçenek, modern çizgi ve üstün kalite kavramlarıyla anlatılabilmektedir. Bu prensiplerin paralelinde tüketiciye, konfor,...

Kapat