Modern Salon Dekorasyonu İçin Uyumlu Renkler

Dünyamızı güzelleştiren unsurlardan bir tanesi renklerdir. Yeşil ağaçlar, kırmızı güller, pembe çiçekler ve sarı arılar. Daha bir çok şey, mavi gökyüzü, beyaz bulutlar. Her şeyin aynı renkte olduğunu, birbirinden ayıran hiç bir renk tonu olmadığını düşünebiliyor musunuz? Doğayı bu denli muhteşem kılan bu renkler ve bu renklerin uyumu olmasaydı nasıl bir dünyamı olurdu, ne kadar sıkıcı ve estetikten uzak bir hayatımız olmaz mıydı? Tıpkı dünyamızı güzelleştirdiği gibi renkler, evlerimizi de güzelleştirir. Canlı ve hareketli renkler uygun renk tonları ile bir araya gelir ve muhteşem bir uyum içerisinde harika görünümler ortaya çıkarır. Renk uyumlarından, hangi renklerin hangi tonlar ile ahenk sağlayabileceğinden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Şimdi ise, modern salon dekorasyonu için uyumlu renkler nelerdir konusundan biraz bahsetmek istiyoruz. Uyumlu renklerden bahsederken aynı zamanda birbiri ile oldukça uyumsuz görünen renk tonlarından da bahsetmeden olmaz tabi.

Salonuzu nasıl alırdınız, sade ve minimalist mi yoksa içinde kelebekler uçacak şekilde heyecan verici hareketli mi? Yoksa hepsinin dışında aykırı ve tarz mı? Ilk olarak bu tarzı belirledikten sonra renklerine, uyumlu renklere geçmek lazım. Minimalist ve şık bir salon için beyazı alın. Beyazın tüm tonlarını, griyi ve krem renklerini alın. Sade olmasını istiyorsanız canlı renkleri hiç işin içine karıştırmayın. Yenilikçi mi olsun istersiniz, o zaman hemen metalik tonlara evlerinizde yer açın. Metalik tonları beyaz, krem, bej tonları ile mükemmel bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Aykırı bir ruhunuz varsa evlerinize bunu yansıtın. Modern salon dekorasyonu için uyumlu renkler arasında lacivert, gri, koyu lacivert, siyah ve füme gibi ev dekorasyonunda çok kullanılmayan aykırı renkler de var. Kontrastı sağladıktan sonra bu koyu renkleri de rahatlıkla seçebilirsiniz. Kendinizi renk konusunda kısıtlmanıza hiç gerek yok. Mavi ve turuncu, gümüş rengi ve turuncu gibi değişik kombinasyonlar bu yılın en popüler dekorasyon trendlerinden.

Galerimizde birbirinden farklı örnekler ile modern salon dekorasyonu için uyumlu renkleri bir araya getirdik. Ilham verici tasarımlarımızı incelemeyi unutmayın.

 

Bir önceki yazımız olan Modern Salon Boya Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2016 Enza Mobilya Oturma Grupları ve Fiyatları

Evlerinizdeki en çok dikkat ettiğiniz ve özendiğiniz yerlerin başında hiç kuşkusuz oturma odaları gelmektedir. Çünkü evlerinize gelen misafirleri ağırladığınız ve...

Kapat