Modef 31.Mobilya & Dekorasyon Fuarı

Bu yıl 31’incisi düzenlenen İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF 2014) 15 Nisan’da kapılarını ziyaretçilere açıyor. Sektöre nefes aldıracak fuarın açılışını, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in İnegöl’e davet ettiği Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yapması bekleniyor.

MODEF Fuarcılık AŞ yönetim kurulu üyesi Hüseyin Özdemir ile birlikte Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yle görüşen Milletvekili Hüseyin Şahin, bakanı fuarın açılışı için İnegöl’e davet etti. TBMM’de gerçekleşen görüşmede, Bakan Zeybekçi’ye İnegöl’ün ekonomik potansiyeli hakkında bilgi veren Şahin, 2013 yılında 1 milyar 300 milyon dolarlık dış ticaret işlemi gerçekleştiren ilçenin 600 milyon dolarlık dış ticaret fazlası vererek Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.

Şahin, geçen yıl ihracatını yüzde 18 artıran İnegöl’ün dış ticaret hacminde mobilyanın payının oldukça yüksek olduğunu vurgularken, nisan ve kasım aylarında yılda iki kez gerçekleştirilen mobilya fuarlarının sektöre can verdiğini ifade etti.

178 FİRMA STANT AÇACAK
Bu yıl 15-20 Nisan tarihleri arasında 31’incisi düzenlenecek Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda 178 firma stant açacak. İlçedeki mobilya sektörünü hareketlendirecek olan fuarda,  2 bin 500 metrekare büyüklüğündeki portatif alan da kullanılacak. Bugüne kadar sadece Kasım ayındaki fuarda kullanılan portatif fuar alanı, nisan fuarında ilk kez kullanılmış olacak. Yurtiçi ve yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlaması beklenen fuar, alıcılarla satıcıları bir araya getirecek.

Ürün profili: Modern, Klasik, Ahşap ve Modüler, Mobilya, Yemek & Yatak Odası Grupları, Koltuk ve Oturma grupları, Sandalye & Kanepe, Bebek & Genç Odaları, Mobilya Aksesuarları

Ziyaretçi profili: Mobilya Mağazaları, Zincir Mağazalar, Toptancılar, Dağıtıcılar, İthalatçılar, İhracatçılar, Profesyonel Satın Alma Yetkilileri, Bayiler, Mimarlar, İç Mimarlar, Dekoratörler, Endüstriyel Tasarımcılar, Taahhüt Firmaları, Mobilya Yan Sanayi Üreticileri

 

İNEGÖL

İnegöl merkez nüfusu 220 bini aşan, belde ve köyleri ile 250 bini bulan Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri. 3000 yıllık geçmişe sahip ilçe, tarihi ipek yolu üzerinde yer alıyor.

Dört tarafı ormanlarla çevrili ilçede ağaç işleme sanatı 20. y.y başlarına dayanıyor. Kerestecilik, sandık, fırın küreği, fıçı, fayton at arabası ve araba tekerliği ile üretime başlayan sektör bugün orta düzey gelir sahibi ailelerin mobilyalarını temin ettikleri merkezlerin başında geliyor.

İnegöl’ün sektöründe merkez olma yolunda rakiplerine göre çok daha avantajlı coğrafi konumu. İstanbul, Ankara, İzmir üçgeni arasında yer alması Kayseri ve Ankara’ya göre İnegöl’ü bir adım öne geçiriyor. Özellikle alım gücü yüksek İstanbul’a olan yakınlığı rakiplerine fark atmasında belirleyici unsur olma özelliği taşıyor. Öte yandan sektörün hammaddeyi ilçeden karşılaması İnegöl’ü ayrıcalıklı kılıyor. İnegöl Mobilya Sektörü, İnegöl Organize Sanayi Bölgesinden ağaçından suntasına, süngerinden kumaşına düşük maliyetle ulaşabiliyor. Kaliteli mobilyayı ucuza mal eden üreticiler, bu avantajını yoğun bir şekilde kullanıyor.

Türk Mobilya Sektörünün kalbi İnegölde atıyor.

 

Modef 31.Mobilya & Dekorasyon Fuarı

Fuar Künyesi

Bilgi Açıklama
Fuar: MODEF 2014 Mobilya & Dekorasyon Fuarı
Organizasyon: MODEF Fuarcılık Ticaret Ltd.Şti.
Düzenlenme sayısı: 31
Tarih 15-20 Nisan 2014
Frekans Yılda bir kez
Adres: Hikmet Şahin Kültür Parkı Uluslar Arası Fuar Merkezi İnegöl-Bursa-TÜRKİYE
Kullanım alanı 25.000 m2
Ürün profili Modern, Klasik, Ahşap ve Modüler, Mobilya, Yemek & Yatak Odası Grupları, Koltuk ve Oturma grupları, Sandalye & Kanepe, Bebek & Genç Odaları, Mobilya Aksesuarları
Ziyaretçi profili Mobilya Mağazaları, Zincir Mağazalar, Toptancılar, Dağıtıcılar, İthalatçılar, İhracatçılar, Profesyonel Satın Alma Yetkilileri, Bayiler, Mimarlar, İç Mimarlar, Dekoratörler, Endüstriyel Tasarımcılar, Taahhüt Firmaları, Mobilya Yan Sanayi Üreticileri

 

Fuar Tarih ve Saatleri

15-20 Nisan 2014
Başlangıç: 15.04.2014
Bitiş: 20.04.2014
Fuar Giriş ve Çıkış Saatleri
Sabah : 10:00
Akşam: 18:30
Adres Bilgileri
Adres: Hikmet Şahin Kültür Parkı Uluslararası Fuar Merkezi – 16400 İnegöl / Bursa
Telefon: +90 224 713 16 26
Fax: +90 224 712 18 68

 

modef-31-mobilya-dekorasyon-fuari-2

 

modef-31-mobilya-dekorasyon-fuari-1

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir