Mobilya Markaları ve Fırsatlar

Ülkemiz mobilya sektörü artık dünya çapında başarılara imza atarak her kesime hizmet veriyor. Yeni tasarımlar ve üretimin fazlalaşmasıyla birlikte firma çokluğu fiyatlara olumlu olarak yansıyor. Sektördeki rekabet de bu noktada durumu büyük ölçüde etkiliyor. Mobilya markaları ülkemiz ekonomisinde oldukça geniş yer tutuyor. Her yıl düzenlenen fuarlar da sene içinde durumun nasıl geçeceğini ve fiyatların düzeyini gösteriyor. Bu yıl ki fuarda da bilinen ve başarılarını kanıtlamış markalar ödüllerle kendilerini tescilleyerek hızlı bir şekilde bahar aylarına girdiler. Düzenlenen yeni kampanyalar, dinamik, renkli ve canlı tasarımlar da müşterilerin ilgisini oldukça çekti. Ancak bunlara rağmen hala eskilerden vazgeçmeyen müşterilere yönelik tasarımlara da yer verilerek takipçilerine duydukları saygıyı da göstermiş oldular.

Mobilya markaları yaz aylarının yaklaşmasıyla kampanyalarını artırdı. Bahar ve yaz aylarının ülkemizde eşya alımı için seçilen zaman olmasından dolayı binlerce lirayı bulan indirimler mağazalarda müşterileri bekliyor. Bellona, İstikbal, Doğtaş, Yataş gibi büyük markalar da bu nokta da geri kalmıyor ve büyük kolaylıklar sunuyor. Özellikle yeni evlenecek çiftlere uygun fiyatlarla neredeyse tüm eşyalar sağlanıyor. Belki firma sayısının fazlalığından ve rekabetten belki de üretim maliyetinin düşmesinden olabilecek bu durum en çok ihtiyacı olanların işine yarıyor. Çünkü mobilya değiştirmenin maddi yükü yüksek olduğundan birçok kişi kampanyaları bekliyor ve alışverişlerini erteliyor. Ancak bu yıl fiyatlarda ucuzluk ve çeşitlerde fazlalık görülüyor.

Mobilya markaları konusunda seçim yapılırken ihtiyaca, evin kullanım alanına ve kaliteye önem vermek gerekiyor. Zira kullanılması zorluk yaşatacak bir mobilyanın alınması sıkıntı yaşatıyor. Bu yüzden eşya alınacak odanın metrekaresi, duvarları ve ayrım noktaları da büyük önem taşıyor. Çoğu zaman kullanışsız evlerde eşyayı evin içine sokmak dahi sıkıntı yaratıyor. Bu sebeplerle mobilya almadan önce tüm ayrıntılara dikkat etmek büyük sıkıntıları engelleyecektir.

 

mobilya-markalari-135

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir