Mobilya Kampanyaları

Mobilyalar bir ev kurulurken alınacak başlıca eşyalardan sadece biridir. Gerekli birçok eşya alınırken mobilyalarda salon, oturma odası ya da çalışma odaları için alınması başta gelen eşyalardır. Gerekli olduğunu herkes bilir, fakat bütçe de aile içerisinde önemli bir konudur. Hele ki şu zamanın şartlarına göre geçinebilmek, ayın sonunu getirebilmek için bütçenizin dengesini korumanız çok önemlidir. Bunun da farkında olan üreticiler ya da firma sahipleri bu sebepleri göz önünde bulundurarak mobilya kampanyaları yapıyorlar yılın belli zamanlarında. Her firmanın kampanya zamanları farklı olabiliyor. Bu kampanyaları kaçırmamanızı tavsiye ederiz özellikle mobilya alacak ya da mobilyalarını yenileyecek olan kişiler için.

Mobilya kampanyaları olduğu zamanlarda ciddi anlamlarda fiyatların düştüğünü görebiliyoruz. Bu üretici firmanın zararına olduğundan değildir öncelikle bunu belirtelim. Üretici firmalar, bir önceki sezonun ürünlerini genelde sezon sonunda mobilya kampanyaları yaparak satışa sunarlar. Çünkü ellerinde kalmıştır. Ellerinde kalmıştır derken kastettiğimiz eski olduğundan değil, satılmadığı için ve o modelin yerine daha farklı bir tasarım gelmiş olduğu için satışını daha ucuz rakamlardan yaparlar. Bu da satın alacak kişi için oldukça büyük bir tasarruf sağlar. Ayrıca bir sezon önceki mobilyayı aldığınızda, bunun çok da önemli bir fırsatı kaçırmış olduğunuz anlamına gelmiyor. Yani demek istediğimiz, şu anda bulunan modelin yerine zaten bir sonraki sezon yeni bir tanesi daha eklenecek ve o da geçen sezonun ürünüdür diyerek satışa sunulacaktır. Ayrıca, satın aldığınız mobilyanın bir önceki sezon mobilya olduğunu evinize gelen birçok misafir anlamayacak, çünkü onlar sadece rengine, desenine ve de evle uyumuna bakacaklardır. Bu yüzden bu tür mobilya kampanyalarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Özellikle kredi kartıyla alınacak olan ürünlerde zaman zaman kredi kartlarının da üretici firmalarla anlaşmalı olarak yaptığı kampanyalar bulunmaktadır. Bunları da değerlendirmeye almanızı öneririz.

 

mobilya-kampanyalari-2014-1

Bir önceki yazımız olan FurnExpo 3.Uluslararası Mobilya, Ev Tekstili ve Hali Fuarı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Home Office Dekorasyonu Önerileri

Home Office dekorasyonu için, önemli olan motive edici bir ortam hazırlanabilmesidir. Bunun için ise konsantrasyon dağıtıcı hiçbir şeyi oda da...

Kapat