Lazzoni Mobilya Modelleri ve Fiyatları

Lazzoni’nin hikayesi, serender ustası Hasan Bey’in ellerinde doğar, ailenin ağaç işleri ile uğraşan ilk kuşağı, oğlu Osman Bey’i de bir ağaç ustası olarak yetiştirir. 1952 yılında Arhavi’den Ankara’ya gelen Osman Bey, Siteler bölgesinde ağaç doğramacılığı işine girer. Osman Bey, 1962 yılında dönemin en büyük doğrama atölyesine sahip Bulut Kollektif Şirketi’ni kurar. Bulut Kollektif 1970’lere gelindiğinde lüks, kalite ve prestijle akla gelen bir marka haline gelir.

Şirket, 3. kuşak Yaşar Kababulut’un şirket bünyesinde yerini alması ile ulusallaşma yolculuğuna başlar. Birikimleri yatırıma dönüştürmeyi hedef olarak belirleyen firma, 1990’lı yılların başında Ankara’nın Akyurt ilçesinde 25.000 metrekarelik fabrikanın temellerini atar.

2001 yılında, Yaşar Kababulut’un ilk koleksiyonunu seçkin müşterilerinin beğenisine sunmasıyla Türkiye Lazzoni markasıyla tanışır. Yenilikçi yapısı ve kalite tutkusu ile 2008 yılında dünya mobilya sektörünün kalbi Italya’da, ünlü tasarımcı ve mobilya markası sahibi Guseppe Nicoletti ailesi ile çalışılmaya başlanır.

2009 yılında firmanın 4. kuşak temsilcisi Efe Kababulut New York’ta mağaza açarak ABD pazarına girer.

2011 yılında New York’taki Manhattan mağazasının ardından New Jersey, Paramus’ta da şube açarak, Amerikada’ki mağaza sayısını 3’ye çıkarır.

2012 yılı sonrasında yurt dışı bayileşmeye hız verilerek mağaza sayısını arttırmaktadır.

 

lazzoni-mobilya-modelleri-ve-fiyatlari-1

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir