Küçük Evler İçin Dekorasyon Örnekleri

Modern tasarımlar ile evleri harika birer yuva haline getirmek artık çok kolay. Eskiden zor koşullar ve imkansızlıklar altında kendimize bir yuva oluşturmaya çalışırken şimdi neye ihityacımız olsa on çeşidini aynı anda bulmak mümkün. Büyük küçük orta büyüklükte nasıl olursa olsun tüm ev tiplerini dekore etmek oldukça kolay bir hale geldi. Yapmak gereken tek şey çeşitli örnekleri inceleyerek hangisinin sizin eviniz için daha uygun olduğuna karar verip uygulamak. Biz de küçük evleri olanlar veya küçük bir ev satın almayı düşünenler için küçük evler için dekorasyon örnekleri hazırladık. Bu örnekler içerisinde evin tüm odalarında kullanabileceğiniz dekorasyon tipleri ile tüyoları bulabilirsiniz. Ayrıca yazımız boyunca da sizlere küçük ev dekore ederken nelere dikkat etmek gerekir, ne tarz mobilyalar kullanmak gerekir ne tarz evlerde ne tarz renkler uygundur gibi tüm konularda bilgiler vereceğiz.

Büyük pencereler büyük evler!

Pencerelerinizin büyüklüğü evlerinizin ne kadar ışık aldığını belirler. Bu doğrultuda içeri giren ışığı iyi kullanan duvarlar da evinizin büyüklüğüne büyüklük katar. Karanlık, koyu renklerdeki duvarlar ev dekorasyonunu göstermezken evleri de küçük gösterir. Küçük evler için dekorasyon örneklerini incelerken dikkatimizi duvar renkleri ile duvar kağıtları çeker. Tüm duvarlarda olabildiğince parlak, açık renkli boyalar veya duvar kağıtları kullanılmıştır. Modern zamanların duvarlarında portatif duvar panelleri çokça kullanılır. Eğer siz de evlerinizde dekoratif duvar panelleri kullanmak isterseniz bunları üç boyutlu ya da kabartmalı olmayanlardan , en sade modellerden almaya çalışmalısınız. Tuğla görünümlü dekoratif duvar panelleri ne kadar şık, ne kadar renkli olsa da evleri dar gösterir. Bu tarz paneller çoğunlukla büyük salonlarda veya büyük oturma odası dekorasyonlarında kullanılır. Küçük evlerde odanız müsaitse sadece bir duvarda ya da duvarın bir bölümünde bunu kullanabilirsiniz.

Küçük evler için dekorasyon örnekleri genelde mobilya özelliklerinden faydalanma üzerine kuruludur. Katlanabilir sandalyeler, katlanabilir büyüyüp küçülebilir masalar ağırlıklı olarak bu odalarda kullanılır. Salonlarda, antrelerde, mutfaklarda en minimal ölçülerde ancak maksimum verimde mobilyalar kullanılmaya çalışılır.

Bir önceki yazımız olan Sallanan Koltuk Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Şömine Önü Dekorasyon Örnekleri

Modernleşen dünya, hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine vesile oldu. Eskiden mutfaklarda bulunan ya da evleri ısıtmak için bulunan sobalar daha...

Kapat