Krem Rengi Avangard Koltuk Takımları İle Salon Dekorasyonu

Krem rengi ev dekorasyonlarında özellikle de salon dekorasyonlarında en çok tercih edilen renklerin başında gelir. Açık bir ton olması sayesinde ortamı aydınlık ve ferah yapar. Aynı zamanda bir çok renk tonu ile kolayca uyum sağlar. Oldukça eski zamanlardan bu yana kullanımda olduğu için de son derece sevilen bir renk tonudur. Krem rengi avangard koltuk takımları ile salon dekorasyonu yapmak ise son zamanlarda popüler olmuş bir şey. Avangard koltuk ya da genel olarak mobilyalar, bizim ülkemizde süslü ve gösterişli tasarımlar manasına geliyor. Normalde çok daha farklı bir mantalite ile ortaya çıkan bu tarzı biz biraz farklı algıladık. Şimdi herhangi bir yerde karşımıza çıkan avangart mobilyalar klasik mobilya tarzına yakın olmakla birlikte süslü ve gösterişli modellerden oluşuyor.

Krem rengi avangard koltuk takımları gösterişli ve süslü bir salon dekorasyonu planlayanlar için harika bir seçim. Bu koltuk takımları renkleri çok koyu olmadığı için aşırı dikkat çekici olmayacaktır. Aksesuarlar ve yan mobilyaları daha yenilikçi ve farklı tarzlardaki tasarımlardan seçebilirseniz tarz dengesini kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Krem rengi avangard koltuk takımları ile salon dekorasyonu yaparken halı ve perde seçimine de dikkat etmek lazım. Yani bu tarz bir salon dekorasyonunda perdelerinizi stor perde gibi spor ve sade modellerden seçmek pek uygun olmaz. Aynı zamanda koltukların aynı rengi yine kremden seçmek de uygun olmaz. Odanıza biraz hareket katmak isterseniz yeşil gibi kahverengi gibi uyumlu ve daha canlı renkler tercih edebilirsiniz. Eğer ki odam sakin ve sade olsun diyorsanız o zaman beyaz renk tonlarında perdeler tercih edebilirsiniz. Kırık beyaz gibi beyazın tonları kremin hemen hemen bütün tonları ile son derece uyumludur.

Avangard koltuk takımlarını kruvaze tarzı ağır perde modelleri ile kullanmak gerekir. Yerdeki halının da bu havaya uyumlu olması lazım. Halı olarak kürk gibi görünen tarzdaki halıların kahverengi tonlarını kullanabilirsiniz. Kahverengi ile krem birbirini mükemmel bir şekilde tamamlar. Krem rengi avangard koltuk takımları ile salon dekorasyonu örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern Beyaz Salon Dekorasyon Fikirleri evdemob başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Ağaç Dallarıyla Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri

Evlerimizde kullandığımız bir çok mobilya ve aksesuar vardır. Kimi kullanışlı, kimi çok fonskiyonel kimi de şık ve estetik görünüm açısından...

Kapat