Koltuk Takımlarında Kaliteye Önem Verilmeli

Mobilya alışverişleri yeni evlenirken, ev değiştirirken, ev alırken ve hayatımızda değişiklikler yapmak istediğimiz her dönemde karşımıza çıkıyor. Her yıl bahar temizliği yapılırken dahi mobilyaların eskidiği, yenilenmesi gerektiği söylenir ancak ekonomik kaygılardan bir türlü fırsat bulunamaz. Özellikle koltuk takımları salonda başköşede daima yerini korurken sürekli kullanılmaları sebebiyle aşınmaya uğrar ve yıpranırlar. Bu yüzden ne kadar ertelense de er ya da geç yenilenmeleri gerekir. Şimdiler de sunulan tasarımlar ise ihtiyaç olmasa dahi değişikliğe gidilmesini bilinçaltına yerleştiriyor. Çünkü hem kaliteli hem de farklı modeller insanlar tarafından fazlasıyla beğeni topluyor.

Mobilyaların sürekli alınabilecek bir ürün olmamaları sebebiyleuzun ömürlü olmaları gerekiyor. Kimi zaman aynı eşyalar bir evde on yıldan fazla kullanılabiliyor. Koltuk takımları seçilirken uzun süre kullanılmasından dolayı mutlaka kaliteye önem verilmesi gerekiyor. Kaliteyle beraber kolay temizlenmesi ve kullanım detayları da önem taşıyor. Çocuklu ailelerde sürekli lekelenmeler ve kirlenmeler eşyanın ömrünü kısaltabiliyor. Açık renk mobilyalarda leke hemen belli olduğu için sürekli silmek gerekiyor. Bu da yüzeyde aşınmaya sebep olabiliyor. Ancak koyu renk seçimler ya da kolay silinebilir kaplamalar çoğunlukla bu konudaki zorluğu gideriyor. Mobilya iskeletinin kalitesine de dikkat etmek gerekiyor. Çabuk kırılmayan, eklemleri sağlam olan iskeletler daha kullanışlı oluyor. Açılır kapanır kanepe ve koltuklarda ise bu aksamlara daha fazla önem verilmesi gerekiyor.

Koltuk takımları alırken evin mimarisi de önem taşıyor. Çünkü özenilerek alınan birçok mobilya eve uygun olmaması sebebiyle kişileri rahatsız edebiliyor. Dizilerde görülerek alınan birçok tasarım kimi zaman aşırı yapay kalıyor ve hoş olmayan görüntüler ortaya çıkartıyor. Evin metrekaresi, kullanım alanı ve mimarisine dikkat etmek mobilya seçerken ve satın alırken daima müşterileri karlı çıkartıyor.

 

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-1

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-2

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-3

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-4

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-5

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-6

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-7

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-8

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-9

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-10

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-11

koltuk-takimlarinda-kaliteye-onem-verilmeli-12

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir