Kitaplık Modelleri

Kitaplık modelleri deyince akla sayısız seçenek gelir. Kullanılan mobilyanın rengi malzemesi boyası uygulaması değişebilir, kitaplığın koyulacağı odasına göre, şekli değişebilir, büyüklüğü değişebilir. İstenilen her şekilde kitaplık üretilebilir. Önemli olan kişinin ihtiyacını karşılayacak ürünü satıcıya doğru aktarması ve en rahat kullanacağı ürünü seçip almasıdır. Özellikle kitap okumayı çok seven kişiler için rahat kullanım çok önemlidir. Evinde kütüphane oluşturmak isteyen birisi genellikle klasik tarzda düz raflardan oluşmuş duvara göre büyükçe bir kitaplık tercih etmektedir. Ancak günümüzde daha modern yaklaşımlarla evin mobilyaları ile de uyum sağlayacak ürünler tercih edilmektedir. Kitaplığı evinin salonunda aksesuar olarak kullanmak isteyenlerde vardır. Bunun içinde duvar ünitelerinin üst kısımlarında raf şeklinde yer verilebilir. Tek başına şık duracak hareketli farklı şekillerle süslenerek şekil verilmiş raf düzenine sahip bir tasarım hazırlanabilir. Okul çocuklarının rahat kullanacağı modelleri de unutmamak gerekir. Kitaplığın bir bölümü masa şeklinde boş bırakılarak çocuğun çalışma alanı olmasına olanak sağlanabilir.

Kitaplık seçerken diğer bir önemli husus ise yapıldığı malzemedir. Yıllarca kullanıldığında kitaplara zarar vermeyecek malzeme ve boya kullanılmış olması gereklidir. Okuma tutkunları kitaplarına çok özen gösterirler. Dolayısıyla kitaplık modellerine de önem verirler.

Kullanıcısına göre değişebilecek tercihler göz önünde tutularak hazırlanmış kitaplık modellerini bütün mobilya üreticilerinde bulmak mümkündür. Kitaplık arayan bir müşteri için kitapları değerlidir. Aldığı malzemenin kalitesine, kullanımı açısından uygunluğuna, kitapları türüne adına grubuna göre yerleştirip yerleştiremeyeceğine, evinin şıklığı ile uyum sağlayıp sağlamayacağına gibi bütün özelliklerine dikkat eder. Kitaplar bize istediğimiz aradığımız bütün bilgileri verir. Anlayarak okuyan kitaplarına değer veren insanlar ile okumaya çok fazla vakit ayıramayan insanların seçimleri değişiklik gösterebilir. Kendisine kattığı bilgi değerini barındıran kitaplarını koymaya yer arayan biri bu modelin her özelliğine dikkat eder. Okumayı daha az yapabilen kişiler ise evinin şıklığı ile uyum sağlayacak modellere daha fazla ağırlık vermektedirler. Üreticilerde bunları göz önünde bulundurup her kitleye göre ürün hazırlamaktadırlar.

 

Kitaplık Modelleri Resim Galerimiz

(Resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz);


 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir