Kış Bahçesi Dekorasyonu Fikirleri

Yaprakların tek tek yere düştüğü, turuncudan sarıya, sarıdan kahverengi dönüşen renk tonları ile bütün çevremizde sonbaharı hissettik. Cıvıl cıvıl kuşların yavaş yavaş göç etmeye başladığı şu günlerde artık kış kapımızda. Hem kendimizi, hem bedenimizi, hem de psikolojimizi kışa hazırlarken aynı şekilde evlerimizi, çatılarımızı, balkonlarımızı ve bahçelerimizi de kışa hazırlamaya başlıyoruz. Kışın donmaması için çiçekler eve alınmaya, ağaçların üzerleri örtülmeye, balkonlar kapatılmaya ve kış balkonu imkanı olanları kış balkonlarını hazırlamaya başladı. Kış bahçesi dekorasyonu fikirleri, en az salonlarımızı veya mutfaklarımız kadar bizim için önemli olan kış bahçelerimizi hazırlamamıza yardımcı oluyor. Yazın tüm zamanını dışarıda geçiren aileler için kış bahçesi olmazsa olmazdır. Bazıları kış bahçesini adeta bir salon gibi dekore ederken bazıları burayı tam bir kapalı balkon edası ile döşer. Bazıları kış bahçesini yazın açılabilir ve normal bahçe haline dönebilir yaparken bazıları kış bahçesini sadece kış bahçesi olarak kullanılabilecek şekilde dizayn eder. Durum böyle olunca da ortaya onlarca çeşit kış bahçesi tarzı çıkar. Bildiğiniz gibi ne kadar fazla tarz varsa o kadar fazla çeşit olur.

Sadece kış bahçesi dekorasyonları

Etrafı açılır kapanır bir sisteme sahip olmayan, sadece kış bahçesi olarak kullanılabilen tasarımlardır. Bu alanlar genelde bahçenin bir kenarında veya ortasında olur. Burada salon dekorasyonunu andıran mobilyalar olabilir. Ayrıca bu tarz bahçelerde ısıtma sistemleri de vardır. Bu ısıtma sistemi sadece evin içerisinde ısıtma sistemi ile aynı olabildiği gibi kendine özel bir tarza da sahip olabilir. Eğer bu bahçenizde yer varsa burada mutlaka şömine gibi daha doğal ısıtma sistemlerini kullanmalısınız. Eğer odunla tozla uğraşmak istemem diyorsanız siz de dışarıdan şömine gibi görünen ama elektrik ile çalışan ısıtıcılardan alabilirsiniz.

Hem yaz hem kış bahçeleri

Bu tarz bahçelerin etrafında genelde açılıp kapanabilir bir sistem vardır. Bu sistemde istediğiniz zaman bahçenin istediğiniz kısımlarını açabilirsiniz. Hem yaz hem kış bahçeleri sadece kış bahçelerine göre daha soğuk olur. Buranın ısıtılması çok daha zordur. Masa sandalye ile döşenebilen bu alanı isterseniz bahçe mobilyaları ile de döşeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kir Göstermeyen Koltuk Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Avangart Yatak Odası Takımları

Dekorasyon tarzlarını belirleyen akımlar zaman içerisinde çok değişik olaylardan etkilenmişlerdir. Bizim genel olarak sadece adını bildiğimiz, örneklerini bildiğimiz bu dekorasyon...

Kapat