Kendin Yap Kapı Süsü Fikirleri

Şimdilerde kırk ellili yaşlarında olanlar hatırlar, onların ilkokul orta okul zamanlarında ev ekonomisi dersleri vardı. Bizim ülkemiz çok yokluk görmüş, elinde olan azla yetinmeyi öğrenmiş bir ülkedir. Ev ekonomisi derslerinde de evdeki malzemelerle neler yapılabilir, en eski işe yaramaz gibi görünen malzeme bile nasıl başka şeylere dönüştürülebilir onları öğrenirdik. Şimdinin modern çağ çocukları elinde bir telefon varken ikincisini isteyen çocuklar, o zamanların çocukları kazaklarından artan iplerle kendine bebek yapan kartondan araba yapan çocuklardı. Artan tüketim çılgınlığı insanları doğal olarak durup düşünmeye itti. Biz napıyoruz her şeyi harcıyoruz demeye başlayan insanlar ortaya kendin yap fikirleri, projelerini çıkardı. Kendin yap projeleri bir nevi geri dönüşüm projeleri aslında. Biz de bu fikirleri desteklemek için farklı fikirler arayanlara özel kendin yap kapı süsü fikirleri ile örnekleri hazırladık. Kendin yap projeleri kapsamında vazolardan mumluklara, çeşitli saksılardan mutfak eşyalarına aklınıza gelebilecek onlarca çeşit şey hazırlayabilirsiniz. Kapı süsleri, bu kendin yap fikirleri içerisinde malzemesi en kolay bulunan ve en kolay hazırlanan ürünlerden biridir. Ayrıca kendin yap fikirleri ile hazırlanan yani aslında geri dönüşüm olan kapı süsleri mükemmel birer hediyedir de.

Iki tarz kapı süsü vardır, birincisi dış kapıya yani evin ana kapısına takılan kapı süsleri. Diğeri ise ev içerisindeki iç kapılara takılan kapı süsleri. Evdeki artık malzemelerle istediğiniz hangisi ise ona süs hazırlayabilirsiniz. Öncelikle süsün konseptini belirlemeniz gerekir. Sonbahar konseptli kapı süsü hazırlayabilirsiniz, yaz konseptli veya yıl başı konseptli. En fazla hazırlanan kapı süsleri yıl başı temalı kapı süsleridir. Bu renkli yılbaşı için özel tasarlanmış kapı süsleri aynı zamanda harika birer yılbaşı hediyesidir. Kendiniz kapı süsü yapmak için bir tele ihtiyacınız var. Çeşitli kalınlıklarla olabilen bu teli yuvarlak veya kare hale getirin. Üzerine çiçekler, yapraklar, örgüler, varsa artık parça kumaşlar yerleştirin. Bunları tele yapıştırın. En üzerine de çeşitli boncuklar, fotoğraflar, veya hazır süsler yerleştirebilirsiniz. Farklı kapı süsü örnekleri içn galerimize göz atmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Ev dekorasyonu ve ev mimarisi kültür ile doğrudan ilişkilidir. Göçebe toplum kültüründen gelen insanlar diğer insanlara göre çok daha büyük...

Kapat