İp Perde Modelleri

Ev dekorasyonlarında perdenin yerinden, güzel bir dekorasyonu nasıl daha güzel hale getirebileceğinden ve aynı şekilde kötü bir dekorasyonu nasıl çok daha kötü hale getirebileceğinden bahsetmiştik. Aynı zamanda perde modellerinin ev dekorasyonunun en önemli tamamlayıcılarından biri olduğunu da paylaşmıştık. Normal camlarda kullandığımız perdeler dışında bir de daha çok dekoratif amaçla kullandığımız ip perde modelleri vardır. Bu perdeleri çok çeşitli yerlerde oldukça kullanışlı şekillerde kullanabilrsiniz. Ip perde modelleri, normal perde kullanmanın mümkün olmadığı ancak bir şekile diğer taraftan ayrılması gereken yerlerde kullanılır. Mesela küçük bir mutfağınız var diyelim, hatta çok küçük. Böyle bir mutfağın kapısının olması, mutfağa giriş çıkışı zorlaştırır. Aynı zamanda kapı açılıp kapanırken odayı daha da dar hale getirir. Bu tarz bir yerde kapıyı söküp yerine ip perde modellerinden bir tanesini yerleştirebiirsiniz. Buna benzer daha kullanışlı alanlar da vardır. Yine mutfak üzerinden bir örnek vermek istersek, küçük bir mutfağınız var diyelim. Bu mutfağın bir de balkonu var. Balkonu kapattınız ve mutfak ile birleştirdiniz. Balkon kapatma olduğu için pencerelerden içerisi tam olarak görünmez. Balkondan kapatma bir mutfak olduğu için mutfak da birazcık karanlık kalır. Bu durumun önüne geçmek için kalın ya da normal bir perde kullanmak yerine bu balkonda ip perde modellerinden odanız için uygun olanını kullanabilirsiniz. Bu ve benzeri durumlarda ip perde modelleri son derece kullanışlıdır.

Modern bir görünüm kazanan odalar hazırlamak için çizgi dışına çıkan tasarımlara şans vermek gerekir. Mutfaklarınızda, yatak odalarınızda veya salonlarınızda, aklınıza gelebilecek her yerde kullanabileceğiniz tasarım ip perde modelleri ile siz de dekorasyonlarınızda farklılık yaratın. Nasıl derseniz, ip perdeleri odanın herhangi bir yerinde o alanı özelliştirmek için kullanabilrsiniz. Mesela, salonlarınızda çiçekleriniz için ayırdığınız kimsenin yaklaşmasını istemediğiniz bir alan var. Bu alanda ip perde çekebilrsiniz. Çocuklarınızın çocuk odalarında oyun oynamaları için etrafı ip perde ile çevrilmiş hoş ve özel bir alan yaratarak çocuklarınızı da mutlu edebilirsiniz. Çeşitli örneklerini kullanım tarzları ile birlikte galerimizde görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Duvar Kâğıdı Seçmenin Püf Noktaları

İç mekânlarınızı daha da hareketli hale getirmek ya da sakin bir ortam oluşturmak duvar kâğıtları ile mümkün olmaktadır. Piyasada bulunan...

Kapat