İkili Lavabo Modelleri

Tartışmasız, evin en önemli noktalarından bir tanesi banyolardır. Gün sonunda dinlendiğimiz, arındığımız veya güne başlamadan daha gözümüzü açar açmaz yüzümüzü yıkadığımız, dişlerimizi fırçaladığımız alanlardır banyolardır. Banyolarımızdaki her detay bize daha kullanışlı, daha ferah ve daha verimli bir kullanım sunar. Ikili lavabo modelleri,büyük banyoları daha konforlu hale getiren, yenilikçi ve modern tasarımları bir araya getiren bir banyo unsurudur. Dışarıdan bakıldığında biraz gereksiz gibi görünebilen bu lavabo tasarımları kullanılmaya başlandığında çok konfor sağlar.

Banyolar, tıpkı mutfaklar gibi işlevselliği estetikliğinden daha önemli olan alanlardan bir tanesidir. Bu alanda kullandığımız tüm mobilyalar ve bunların detayları bize daha kullanışlı  bir ortam sunar. Duvarlarda kullandığımız fayanslar, varsa duvar kağıtları, duvar boyaları ortamın daha aydınlık veya karanlık olmasını sağlar. Alçak veya yüksek lavabolar, duşa kabinler, küvetler ve lavabo altı dolapları hatta banyo dolapları bile bizim açımızdan banyonun işlevselliğini belirler. Aynı anda bir çok kişinin banyoyu kullanması gerekiyorsa, kocaman bir banyonuz varsa, tıpkı mutfakta olduğu gibi banyolarda da ikili lavabo modellerini tercih etmeniz gerekir. Bu tercih çok yer kaplıyor görünse bile müthiş bir konfor sağlar. Büyük banyolarda bol alanları nasıl işlevsel bir şekilde dekore edeceğimizi düşünerek çok zaman kaybederiz. Çünkü banyolara aklınıza gelen herhangi bir mobilyayı koyamazsınız. Hem orada uzun süre kalmaz hem de kullanışlı olmaz. ev dekorasyonunda sıradan bir oda içerisinde işe yaramayan bir mobilya bulunması orayı karışık ve karmaşık gösterir. Hiç eşya olmaması ve oranın boş kalması, gereksiz eşya bulunmasından çok daha iyidir. Her eşyanın rengi, ışığı ve enerjisi olduğunu unutmamak lazım.

Çağdaş banyo tasarımlarında minimalist çizgiler ön plana çıkar. Eğer sizin eviniz minimalist bir tarza sahipse, siz banyonuzda ikili lavabo modelleri kulllanmak istiyor ancak bu minimalist çizgiyi bozmaktan korkuyorsanız hiç merak etmeyin. Galerimizdeki yeni lavabo tasarımlarını, uygulama örnekleri ile birlikte inceledikten sonra içinizde hiç bir endişe kalmayacak.

 

Bir önceki yazımız olan Romantik Banyo Dekorasyonu Banyo Aksesuarları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Ofis Dekorasyonu İçin Tavsiyeler

İnsanların yaşam alanları olan evlerinin kusursuz bir şekilde dekore edilmesinin yanı sıra, verimli bir çalışma alanı yaratabilmek adına da ofis...

Kapat