İkea Vestiyer Modelleri

 

Dekorasyonlarda eşyalar ne kadar yerli yerindeyse, ne kadar düzenliyse o kadar hoş bir görünüm elde edilir. Akıllı depolama alanları arttıkça ortadaki eşyalar da kalkar, şık düzenli aynı zamanda ferah bir görüm elde edilir. Ikea vestiyer modelleri modern ev dekorasyonlarında kapıdan eve girdiğimiz gibi bizi karşılayan antre ve koridorlarımızın en iyi düzenleyicilerinden biridir. Evin her köşesinin düzenli ve toplu olması gerekir. Ancak koridorlar ile antrelerin diğer odalara göre çok daha düzenli ve toplu olması önemlidir. Eve girdiğimiz gibi bizi karşılayan alanların dağınık bir görünümü olması tüm ev oldukça dağınıkmış gibi bir hava uyandırır. Vestiyer ya da portmanto olarak adlandırılan antre düzenleyiciler de evlerimizde kullandığımız hem pratik hem en kullanışlı eşyalardan bir tanesidir. Her mobilya markasının kendi tasarladığı vestiyer modeli vardır. Kimi daha büyük kimi daha küçük olan bu vestiyer modelleri içerisinde en modern tasarımlar genelde ikea vestiyer modelleri koleksiyonlarında yer almaktadır.

Ayakkablıklar, tek başına bahsi geçtiğinde çok da önemli bir eşyaymış gibi gelmez kulağa. Ancak bir gün ayakkabılığınıza bir şey olur da ayakkabılarınız ortada kalırsa evinizn dekorasyonu için ne kadar önemli bir parça olduğunu anlayabilrsiniz. Vestiyerler de tıpkı ayakkabılıklar gibi  küçük ama oldukça önemli detaylardır. Ikea vestiyer modelleri genel olarak hem ayakkabılık hem de giysi dolabı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Dolap kapakları olanlaırn yanında raf sistemi ile tamamen açık şekilde dizayn edilenleri vardır. Içindeki eşyalar toz olmasın düşüncesinden ziyade bu mobilyaların kullanım özellikleri de farklıdır. Dar alanlarda kapakları olan ve kapatılabilen vestiyerler çok daha kullanışlıdır. Kapakları olan dolaplar içindekileri göstermediği için ortalığı daha geniş ve toplu düzenli gösterir. Kapakları olmayan açık vestiyerler büyük ve geniş antreler için önerilen vestiyer tasarımlarıdır. Ayakkabıların ayrı kabanların ayrı yeri olan tasarımların genelde elbise kısımları kapaklı olur. Içindeki kıyafetlerin toz olmaması için de kapaklı dolaplar özellikle tercih edilebilir. En güzel ikea vestiyer modelleri örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asma Tavan Kaplama Modelleri  başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Salon Dekorasyonunda Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Küçük dokunuşlarla yepyeni görünümler kazandırabileceğiniz salon dekorasyonunda renk uyumu nasıl olmalıdır? Hangi renk tonları hangi renk tonları ile kullanılmalı veya...

Kapat