İkea Çocuk Odası Takımı Çeşitleri

Mobilya seçimi ev dekorasyonunun bel kemiğini oluşturur. Yatak odası olsun, oturma odası olsun ya da çocuk veya bebek odası olsun. Hepsi için olmazsa olmaz mobilyalardır. Çocuk odası dekorasyonunda diğer odalara göre bir tık daha fazla önem kazanan mobilyaları, tasarım özelliklerine göre seçeriz. Ikea çocuk odası takımı çeşitleri gibi renk renk, desen desen mobilya tasarımlarını keyifli bir oda dekore etmek için kullanırız. Bu yazımızda çocuklarınız için oda hazırlarken ikea markasının tasarımlarını nasıl kullanabilirsiniz, neden kullanmalısınız ve ne özellikleri ile bu marka tercih edilir gibi önemli konularda bilgiler vermek istedik. Çocuk odası mobilyaları seçmek biraz daha özen gerektiren, biraz daha detaylara dikkat gerektiren bir konudur. Modern ve şık olmasından ziyade kullanışlı, sağlıklı ve işlevsel olması daha önemlidir.

Çocuk mobilyalarında en önemli konu boyasıdır. Boya maddesi içerisine petrol dahil bir çok zehirli madde eklenebilir. Boyanın daha ucuz ömürlü olması ya da daha ekonomik bir şekilde elde edilebilmesi için üreticiler kalitesiz ve tehlikeli yabancı madde kullanabilir.  Zehirli boyası olan mobilyalar havaya karıştığı için solunum yolu ile insanları hasta eder. Yetişkinler üzerinde çok etkili olmasa bile çocuklar üzerinde çok büyük etkisi vardır. Ikea çocuk odası takımı çeşitleri sağlıklı boya kullanımı ile ünlü olan mobilyalardandır. Hem bebek odası hem de çocuk odası tasarımlarında güvenilir, sağlıklı boya malzemeleri kullandığı için anne babalar tarafından tercih edilir. Modern ev dekorasyonlarında mobilyaların ne kadar şık ve güzel olduğu yanında asıl dikkat edilen noktalardan bir tanesi tabi ki de mobilya yapımında kullanılan malzemeler olmuştur. Organik beslenme ve organik hayatın bu denli ön plana çıktığı bu günlerde zehirli malzemelerin kullanıldığı mobilyalar tercih edilmez.

Ikea çocuk odası takımı çeşitleri içerisinde bir çok farklı mobilyayı barındırır. Yatak, dolap, masa ve sandalye yanında takımın parça sayısına bağlı olarak çok çeşitli ekstra mobilyalar da bulunur. Oyuncaklar, oyuncaklar için dolaplar, elbise dolapları, sallanan sandalye, puf koltuklar ve daha bir çok çocuk oyun malzemesi oda takımları içerisindedir. Galerimizdeki örnekleri inceleyerek ürün gamı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İkiz Çocuk Odası Dekorasyonu Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yeni Nesil Bilgisayar Mobilyaları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık her evde 2-3 adet bilgisayar bulunuyor. Bu bilgisayarların çoğu artık diz üstü olarak kullanılsa da bunlar...

Kapat