Gri Duvar Rengi Dekorasyonu Fikirleri

Mimari tasarımları zamanın ve teknonojinin gelişimi karşısında hız kesmeden kendini değiştirmeye devam ediyor. Hem iç tasarım hem dış tasarım açısından her şey hızla modern zamanların modern tasarımlarına uyum sağlıyor. Iç dekorasyon konusunda en hızlı değişim geçiren konulardan bir tanesi de duvar boyalarıdır. Değişen duvar boyası tonlarının başında da gri renkler gelir. Gri duvar rengi dekorasyonu fikirleri son zamanlarda ortaya çıkmış, en çok araştırılan konulardan bir tanesi olmuştur. Bizim ülkemizde ve bizim gibi toplumlarda gri gibi arada kalmış renkler pek fazla sevilmez. Siyah ile beyaz arasında hatta belirsiz bir aralıkta bulunan gri rengi hem moda dünyasında hem de dekorasyon dünyasında oldukça silik bir renkti. Modern zamanların tasarımları sayesinde ise oldukça popüler bir şekilde hayatımıza girdi. Açık koyu bir çok tonu ile salonlardan en şık oturma odalarına, en havalı çalışma odalarından banyolara kadar her yerde karşımıza çıkmaya başladı.

Renkler, ana ve ara renkler olarak ikiye ayrılır. Modern renk tonları ise bir çok rengin karıştırılması sayesinde ortaya çıkan eşsiz renkler olarak tarif edilir. Turuncu rengi ile pembe tonları karıştırılıp içine biraz da beyaz katılınca yavru ağzı rengi oluyor. Gri ile mor arasında eşsiz bir ton elde edilince mürdüm deniliyor. Bu ve bunun gibi renk karışımlarından elde edilen renkler oldukça ilgi görüyor. Gri duvar rengi dekorasyonu yaparken grinin içine katılan renklere göre oluşan tonları belirlemek gerekiyor. Belirlenen tonlara göre de duvar dekorasyonu için aksesuarlar seçmek gerekiyor. Biz bu yazımızda sizler için örnekler hazırlarken çeşitli tasarım seçimleri yaptık. Bunların içerisinde hem gri duvar dekorasyonları hem de gri duvarlar kullanılarak yapılmış olan farklı oda dekorasyonu örnekleri hazırladık. Duvar rengine göre koltuk, halı, perde rengi belirlemek gerekir. Bunların yanında duvar aksesuarlarını da belirlemek lazım.

Herhangi bir odayı dekore ederken çok alakasız ve çok çeşitli renk tonlarına girmemek lazım. Yani iki ana renk ve bunların ara tonları ile en fazla bir oda içerisinde dört veya altı renk tonu bulunmalıdır.  Örnekleri inceleyerek daha fazla fikir alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Boya Badana Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Üç Boyutlu Halılar

Oturma odası ve salonların olduğu kadar ev içerisinde tüm odaların olmazsa olmazları, halılarımız! Evlerimizin süsü, tamamlayıcı, evi ev yapan sıcacık...

Kapat