Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Ergenlikten gençliğe geçilen dönemde genelde gençler yalnız kalmaktan çok hoşlanırlar. Bu sebepten her genç kendine ait bir odası olsun ister. Bazen bu yoksunluk mutsuzluğa bile sebep olabilir.

 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-1

 

Öncelikle oda sahibi kim olacaksa o kişinin istekleri doğrultusunda bir oda dekore edilmelidir. Kişinin ilgi alanlarına göre aksesuarlar kullanılabilir. İlgilendiği müzik, sanatçılar, spor ya da hobilerine yer ayırabilecek alanı olmalıdır. Ya da bunlarla ilgili duvar çıkartmaları eklenebilir.

 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

 

İnternet üzerinden yüzlerce dekorasyon fikri bulmak mümkün, ayrıca örnek fotoğraflara bakarken pek çok tarz hakkında bilgi edinebilir, renk uyumları hakkında görsellerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisini araştırarak bireyin kişiliğine uygun seçimler yapılabilir. Örneğin mavi renk huzur verir ve sakinleştirir, turuncu tonlarını fazla kullanırsanız özellikle de duvarlarda kullanırsanız sık acıkma görülebilir. Renkli bir oda tasarlamak ise bireye canlılık ve hareket katacaktır.

 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

 

Küçük odalar için de muazzam dekorasyon fikri bulunuyor. Örneğin yüksek ayaklı yataklar başlı başına oda gibi kullanılabiliyor. Öyle kullanışlı tasarımlar mevcut ki yatak üstte kalıyor, alt kısımda kalan boşluğu da dilediğiniz gibi değerlendirebiliyorsunuz. İster çalışma masası ve küçük bir kitaplık, isterseniz de dolap olarak kullanabileceğiniz seçenekler var.

 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

 

Odada iki kardeş kalmak durumundaysa pencere ortalanarak iki yatak paralel koyulabilir. Hatta yatak başlarına baş harfler ya da isim yazdırılarak kendine ait ortam hakkı da verilebilir. Oda yeterli genişlikte ise ve evin yalıtımı sağlam ise pencere önlerine çalışma masası koyabilirsiniz. Gün ışığından yararlanma ve aydınlık ortamda çalışma kişiyi motive edecektir.

 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

 

Yine kardeş odaları için yapılan L tipi yerden yüksek yatak dekorasyon fikri küçük odaları ferahlatan muazzam fikirdir. Alt katta çalışma masası ve dolap olanları da tercih ederseniz odanın büyük kısmı boş kalmış olur.

 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-6

 

Geometrik desenler çok popüler olduğu için desenli duvar kâğıdı kaplaması da gençlerin hoşuna gidebilir.

 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-7

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-8

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-9

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-10

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir