Genç Odaları Seçimi

Gençler her zaman olduğu gibi hiçbir şey beğenmiyor. Onlara ait olacak mobilyaları almak, yerleştirmek çok büyük sıkıntılar oluşturuyor. Ancak günümüzde artık tasarımların herkese hitap ediyor olması genç odaları alacak aileleri biraz da olsa rahatlatıyor. Fakat yine de alışverişe onlarla gitmek doğru olacaktır. Çünkü ben bunu istememiştim sözlerini aylarca dinlemek herkesi rahatsız edecektir.

Şimdilerde mobilyalarda o kadar çok tasarım ve farklı seçenek bulunuyor ki seçim yapmak gerçekten zorlaşıyor. Özellikle gençlere ve çocuklara yönelik eşyalarda yer alan ilginç öğeler ise aileleri fazlasıyla şaşırtıyor. Ancak tasarımcılar genç yetişkinlerin taleplerini göz ardı edemeyecekleri için onların isteklerini ve sevdiklerini takip ederek yeni unsurları üretimlere dâhil ediyorlar. Genç odaları da bu yüzden fazlasıyla ilham verici bir biçimde müşterilere sunuluyor. Ancak alışveriş yaparken mobilyaların kalitesine önem verilmesi mutlaka bir gereklik oluşturuyor. Çünkü daha sonra yaşanacak sorunlar yeni mobilya alınması zor olacağından ebeveynleri zarara sokacaktır. Ayrıca kalitesiz malzemeler kırılmalar ile ev kazalarına da sebebiyet verebileceğinden biraz daha özen göstermek gerekiyor. Odanın mimarisi, boyutu ve durumu da seçilecek takım için önem taşıyor. Çünkü yerleştirmede yaşanacak problemler görüntü açısından da rahatsızlık veriyor.

Genç odaları seçiminde kullanacak kişilerin fikrine kesinlikle önem verilmesi gerekiyor. Çünkü orada en fazla vakti geçirecek olanların huzursuzluk yaşaması ergenlik dönemindeki bireylere büyük sorunlar yaşatacaktır. Ebeveynler nasıl kendi mobilyalarını başkasına seçtirmiyorsa birey olma yolunda belirli şartlarda genç çocukların eşyalarını seçmelerine izin vererek bu mecburi alışverişi bir avantaja rahatlıkla dönüştürebilirler. Ayrıca yeni neslin isteklerinin ve zevklerinin farklı bir boyutta ilerliyor olması da evde yaşanacak huzursuzlukları doğurabilmektedir. Mobilya mağazaların seçenek çokluğunda bu zevk farklılıklarının rahatlıkla aşılabileceğini ise tekrar hatırlatmak gerekiyor.

 

genc-odalari-secimi-1

 

genc-odalari-secimi-2

 

genc-odalari-secimi-3

 

genc-odalari-secimi-4

 

genc-odalari-secimi-5

 

genc-odalari-secimi-6

 

genc-odalari-secimi-7

 

genc-odalari-secimi-8

 

genc-odalari-secimi-9

 

genc-odalari-secimi-10

 

genc-odalari-secimi-11

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir