Ev Tekstili Alışverişleri

Ev mobilyaları dekorasyon için büyük bir önem taşıyor. Mobilyaların seçimi, eve uygunluğu, evin durumu derken işin içine birçok unsur giriyor. Bu sebeplerle seçim uzadıkça uzuyor. Fakat mobilyalar kadar ev tekstili de büyük önem taşıyor. Çünkü evin eksikliklerini, mimari hatalarını ve mobilya kusurlarını yine bu ürünler kapatıyor. Beğenmediğiniz bir yatak odası takımını değiştirmeniz çok zor olabilecekken nevresimlerle ve benzer ürünlerle bu sıkıntıları gidermek hemen gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca mobilyalarını kendisi seçemeyenler için de ev tekstil ürünleri yaşadıkları yeri kendilerine ait hissedebilmeleri için öneli bir fırsat sunuyor. Yaşam tarzlarına, zevklerine göre bu ürünleri rahatlıkla dekorasyon öğesi olarak değerlendiren insanlar mutluluklarını bir kademe daha artırıyor.

Perdeler de ev teksitli konusunda önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ülkemiz kültüründe önemli yer tutan bu eşyalar daha mobilyalar alınmadan yerleştiriliyor. 2014 yılında da çıkan yeni tasarımlar, daha kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler de müşterilerin seçeneklerini artırıyor. Ancak alışveriş yaparken dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü fiyat ve kaliteyle tam bir parelellik mümkün olmadığından bu önyargıyla yapılan alışverişler sıkıntılar doğurabiliyor. Ev ürünlerinin sık sık değiştirilmesi ve satın alınması pek mümkün olmadığından hem iyi araştırmalar yapmak hem de dikkatli olmak kullanıcıları büyük ölçüde rahatlatacaktır.

Ev tekstili dendiğinde konu dâhilinde birçok ürün bulunuyor. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi dekorasyon yapılırken bu ürünlerin seçiminin özenle yapılması gerekiyor. Bu yıl trendlerin değişmesi ve yeni tasarımların sunulmasıyla farklı zevkler aynı ürünlerde görülmeye başlandı. Klasik perdeler hala yerini korurken hayallerdeki pembe panjurlu evleri andıran perde ve eşyalar da mağazalarda yerini buluyor. İnce eleyip sık dokuyanlar için de kendi tasarımlarını diktirmek gibi seçenekleri sunan mağazaların da araştırılması belki fayda verecektir.

 

ev-tekstili-alisverisleri-6

 

ev-tekstili-alisverisleri-5

 

ev-tekstili-alisverisleri-4

 

ev-tekstili-alisverisleri-3

 

ev-tekstili-alisverisleri-2

 

ev-tekstili-alisverisleri-1

 


One thought on “Ev Tekstili Alışverişleri

  1. Ev teksitili ve Orta Doğu pazarına ait güncel bilgiler,sektöre özel duyurular ve Uluslararası Ev Tekstili fuarı için takip ➡️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir