Ev Dekorasyon Salon Modelleri

Evlerimiz hayatımızdaki en kişisel, en özel alanlardır. Bu kişisel alanları içine girdiğimiz zaman bize huzur veren, konfor ve rahatlık veren alanlar haline getirmek aslında biraz zorunluluktur. Düzenli evi olmayan kişilerin düzenli bir hayatı ve düzenli bir uyku sistemi olmadığı bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Durum böyle olunca toplu ve konforlu bir evin hayatımızı doğrudan etkilediğini söylemek mümkündür. Her odayı ve her odanın tasarımını tek tek incelediğimiz yazılarımıza salon dekorasyonları ile devam ediyoruz. Ev dekorasyon salon modelleri, tarzına rengine ve hatta mobilyaların fiyatına göre çeşitli isimler alabilir. Rustik tarzdaki salon modellerinden modern fütürist tarzdaki salon modellerine, ekonomik salon modellerinden büyük ya da küçük salon modellerine kadar çok çeşitli isimler ile anılan modeller vardır. Bu yazımızda biz tüm salon modelleri ile şu anda en trend olanların tarzlarından bahsedeceğiz.

Salon dekorasyonlarında eskiden beri aşırı önemsenmeyen bir iki detay ön plana çıkmaya başladı. Önemsiz gibi görünen bu detayların ilgi görmesi sonucunda da ortaya çok iyi işler çıktı. Salonların zeminleri, duvarları ve tavanları bir harmoni içerisinde şık ve estetik ögeler ile bezenmeye başlandı. Mesela zemin konusundan başlayalım. En Modern ev dekorasyon salon modelleri zemini ahşap görünümlü seramik malzeme ile döşendi. Bu döşeme değişikliği salon tasarımlarını derinden değiştirdi. Ahşap malzemenin kolay yıpranması, zor temizlenmesi gibi sorunlar seramik yer döşemeleri sayesinde ortadan kalkmış oldu. Salon dekorasyonlarında kullanılan seramik yer döşemeleri diğer döşemelere göre oldukça dayanıklıdır. Salonlarımız başkalaştıran diğer ögelerden bir tanesi de şık duvar kağıtları, şık duvar dekorasyonları oldu. Dokulu ve desenli duvar panelleri son zamanların modern salon dekorasyonlarında en fazla kullanılan detaylardan başka bir tanesi. Eğer siz de salonunuzda ekonomik ancak şık süslemeler yapmak istiyorsanız duvar panelleri tasarımlarına hızlıca bir göz atabilirsiniz.

Sade ve estetik görünümü ile nasıl özenilmeden yani çabasızca şık olunur sorusunu cevaplayan minimalist salonlar da yeni nesil dekorasyon trendlerinden bir tanesi. Ev dekorasyon salon modelleri örneklerinş galerimizde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Krem Rengi Avangard Koltuk Takımları İle Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2016 Enza Mobilya Köşe Koltuk Takımları ve Fiyatları

Modern ev dekorasyonuyla beraber daha çok tercih edilmeye başlayan köşe takımlarının daha önce de bahsettiğimiz oldukça fazla avantajı bulunmakta. Özellikle samimi...

Kapat