En Pratik 10 Geri Dönüşüm Fikri

 

Geri dönüşüm fikirleri, yaratıcılığımızı geliştirmemizin yanında en ekonomik yoldan ortaya bir şeyler çıkarmamamızı sağlar. Bazen bir aksesuar, bazen bir mobilya bazen de bir kıyafet yapabiliriz. Atık malzemeler kullanılarak yapılan, son hali ile yeni bir şey haline gelen ve bu son hali ile kullanılabilen her şeye geri dönüşüm ürünü diyoruz. Bazen bazı yerlerde geri dönüşüm mağazaları görürsünüz, buradaki her şey eski atık malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Geri dönüşüm fabrikasyon olarak büyük malzemeler kullanılarak da yapılabilir, bizim evde kendi imkanlarımız dahilinde yapabileceğimiz şekilde de yapılabilir. Biz bu yazımızda en pratik 10 geri dönüşüm fikri ve bunların nasıl yapılabileceği bilgilerini paylaşağız. Her fikir kendine özgü olup başka fikirler ile birleştirilebilir. Yani bizim yazımızda paylaştığımız geri dönüşüm fikirlerini uygulayabilmeniz için aynı atık malzemeleriniz olması gerekir. Ancak herkesin evinde aynı şeyler kullanılmaz. O yüzden siz bizim içeriğimizi okuyun, açıklamalarını yaptığımız fikirlerin örneklerini galerimizde inceleyin. Eğer aynı atık malzemeler sizin evinizde yoksa, siz bu fikirlerden ilham alarak başka malzemeler kullanın ve farklı şeyler yapın. Gelin bu fikirleri biraz daha açalım.

Kış aylarında zeminden soğuk gelmesin diye kullanılan ahşap paneller vardır. Aynı şekilde ahşap sebze kasaları vardır. Bunlar herkesin evinde olmayabilir. Ancak herkesin evinde eski bir masa vardır. Tahta zemin panelleri ile veya tahta sebze kasaları ile yapabileceğiniz her şeyi eski bir masa ile de yapabilirsiniz. Sadece masayı sökmek birazcık daha zor olabilir. Tahta masanın ayaklarını kendi sehpanızı yapmak için kullanın. Isterseniz bu ayakların üzerinden kablolar geçirin, ayakları üst üste güzel bir şekilde çakın ve kabloların ucuna duy takın. Sonra ampulleri de ekleyip harika bir lamba tasarımı ortaya çıkarın. Siz sadece başlayın, daha ne kadar çok fikir aklınıza gelecek çalışırken inanamazsınız.

En pratik 10 gerid dönüşüm fikri ile yola çıktık ancak siz bunları değiştirebilirsiniz. Eski kanepelerin yastıklarını birleştirip yeni bir kılıf takıp yer minderi yapın. Evdeki bütün artık parça ipleri bir araya getirin. Bir kaç ipi bir arada kullanıp çok kalın bir ip oluşturun. Sonra bu iplerden de kocaman paspaslar, battaniyeler, koltuk örtüleri örün.

Bir önceki yazımız olan Şık Mutfak Önlüğü Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Mutfak Masa Sandalye Takımları

Eskiden mutfaklar sadece yemek yapan veya yemek hazırlayan kişilerin olduğu alanlardı. Havalandırma sistemleri olmadığı için, yemekler çoğunlukla odun ocağında pişirildiği...

Kapat