En Lüks Salon Dekorasyonu Örnekleri

Lüks kavramı kişiden kişiye, kültürden kültüre değişen bir kavramdır. Bazılarına göre merkezi bir evde oturmak biraz yüksek bir kira vermek lüks iken bu bazılarına elzemdir. Bazı kişilere göre sabah herhangi bir kahve dükkanından bir kaç on türk lirası vererek kahve satın almak oldukça büyük bir lüksken bazı kişilere göre bu hayatın olmazsa olmazıdır, kahve almadan gününe başlayamaz. Işte bu yüzden ev dekorasyonlarında da en lüks salon dekorasyonu örnekleri dediğimiz zaman bu örnekler bazı kişiere göre lüks olmayabilir. Örnekleri gördüğünde bu lüks yok artık biye diyebilir. O yüzden biz de genelde kişiye özel değerlendirme imkanı olmayan daha nitel konularda bilgiler veriyoruz. Ancak lüks dekorasyon örnekleri o kadar çok ilgi gören bir konu ki biz de merak edenleri için bir miktar da olsa farklı tasarımları bir araya getirdik.

Lüks salon dekorasyonları genel olarak klasik mobilyalar ile döşenmiş, klasik dekorasyon anlayışının günümüz tatları ile modellenmiş halidir. Yani kırmızı kadife koltuklar yerini kadife ve kırmızı olmayan ancak yine klasik bir tarzı olan koltuklara bırakmışlardır. Ağır tablolar yerini kenarında varakları olmayan çerçeveli tablolara bırakmıştır gibi. Bunların yanında tabiki tamamen modern tasarımların etkisinde döşenmiş lüks salonlar vardır ancak diğerlerine göre çok daha az sayıdadır. Lüks salon dekorasyonlarının bir diğer değişmeyen özelliği ise perdeler konusudur. Lüks salon dekorasyonu örneklerinin olmazsa olmazlarından olan kadife perdeler zaman içerisinde renk ve şekil bakımından minik değişikliklere uğramış olsa  da aslında temelde değişen pek bir şey yoktur.

En lüks salon dekorasyonu örnekleri apartman daire salonları ve müstakil evler yani villa ev tipi salon modelleri olarak ayrılır. Villa tipi salonların genelde tavanları çok yüksektir evler daha ferah ve aydınlıktır. Galerimizde sizin için hazırladığımız lüks salon örneklerinde daha çok bu tip odalardan ilham aldık.

Bir önceki yazımız olan Minimal Salon Dekorasyonu Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2014 Dekorasyon Fikirleri

Doğallık ve sürdürülebilirlik bu yılın ana eksenini oluşturuyor. Bu yıl evler hem çok şirin hem de çok şık olacak. İşte 2014...

Kapat