En Kullanışlı 20 Yatak Odası Dekorasyonu

Güneş ışıklarının minik ışımaları ile uyandığınız, ferah aydınlık ve sıcacık bir yatak odanız olsun, son gördüğünüz şık duvarlarınız ilk gözünüzü açtığınızda ilk gördüğünüz de güzel tablolarınız olsun istemez misiniz? Bir ev içerisinde konfor açısından en önemli yer neresi diye sorsak herkes aynı cevabı verecektir, yatak odası! Peki bizim için bu kadar önemli olan yatak odalarımızı bize güzel enerji verecek, ferah ve aydınlık bir şekilde dekore ediyor muyuz? Bu soruya evet cevabı verenlerin dışında kalan bir çok kişinin evet cevabı vermemesinin asıl sebebi küçük yatak odalarına sahip olmalarıdır. Büyük odalar döşemesi kolay gibi görünür. En azından nereye ne koysanız fark etmez kolaylıkla kaybolur gider. Ancak küçük alanlarda yanlış yerleştirilmiş veya yanlış yerleştirilmiş mobilyalar kolaylıkla arada kaynamaz aksine feci bir şekilde göze batar. Biz de bu sıkıntıyı yaşayan herkese yardımcı olmak için en kullanışlı 20 yatak odası dekorasyonunu bir araya getirdik. Amacımız önemli olan odanın ne kadar büyük olduğu değil önemli olanın odanın nasıl yerleştirildiğinin önemli olduğunu göstermek. Çünkü galerimizde göreceğiniz küçük yatak odası dekorasyonu örnekleri mucize eserleri değil aksine üzerine düşünülmüş, güzel planlanmış dekorasyon örnekleridir.

Küçük yatak odası dekorasyonları için genel bilgiler ile başlayalım

Kocaman eşyaları odaya sokmaya çalışmayın. Bırakın her şey parça parça olsun, ya da bir parça olsun ve etrafında hiç bir şey olmasın. Bu ikisinden birini seçmek durumundasınız. Yatakları, dolapları, gardropları, tuvalet aynası ve komodinleri iteleyin duvara karşı. Bırakın her şey duvara yapışsın, böylece mobilya ve duvar arasındaki kullanılamaz alan da sizin olsun. Aman o kadarcık alandan ne olacakmış demeyin sakın, o küçücük alanlar birleşerek size kocaman bir yaşam alanı sunacak.

Kocaman pencereler, kocaman yatak başlıkları

Kocaman pencereler ama yer kaplamayan perdeler. Yani kalın kalın kadife perdeler yerine jaluzi tarzı, ince ve narin perdeler kullanmaya çalışın. Yatak başlığının kapladığı alanı da değerlendirebilmek için bu alanın etrafına dolaplar yerleştirin. Uygulama konusunda örnekleri galerimizde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tasarım Yatak Odası Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Banyo Dekorasyonlarında Modern Esintiler

Evlerimizin tamamını modern dekorasyonun kurallarına uygun olarak dekore etmeye başladık. Zaman içerisinde modern dekorasyon kurallarını sevdik ve sonuçlarından da memnun...

Kapat