En Güzel Çocuk Odası Renkleri 

Her şeyin bir yaşı vardır demişler, çocuk olmanın da bir yaşı var. O içinde renkler dolup taşan keyifli odalar belirli bir yaşa kadar kullanılabiliyor yani. Hoş şimdiki çocuklar kocaman insanlar gibi davranıyor ancak olsun, içlerinde tüm çocuklar hala çocuk. Çocuk odası da ev içerisinde dekorasyonu en keyifli odalardan bir tanesi, hatta en keyifli olanıdır. Biz de bu sebeple size bu yılın en trend ve en güzel çocuk odası renkleri ile harika fikirler hazırladık. Bu renkleri çocukların yaş gruplarına göre ayırdık. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun bizim hazırladığımız dekorasyon önerilerini kullanabilrsiniz. Çocuklar yaşı büyükdükçe kendi ile büyüyen kıyafetleri, odası ve oda dekorasyonu olsun istiyor. Bu yüzden de çocuk odası dekore ederken kesinlikle geliştirilebilir, değiştirilebilir oda dekorasyonları yapmak lazım. Bakalım bunları nasıl yapabiliriz.

Çocuklar küçük yaşlarda çok çizgi film izler, bu çizgi filmlerde gördükleri canlı ve renkli dünyanın kendi dünyalarında da olmasını isterler. Bu sebeple de 13-14 yaşına kadarki dönemde çocuklara en canlı en renkli odaları hazırlamak gerekiyor. Bir kaç sene içerisinde bu canlılıktan sıkılacakları için duvar kağıdı kaplamak gibi masraflı bir işlere girmemenizi tavsiye ederiz. Sadece duvarlardaki posterleri kaldırmak, renkli rafları almak ve duvarları boyamak ile kurtarabilirsiniz. Çocuk odasındaki mobilyaları da çok çocuksu ve canlı olmayan modellerden alır, o dengeyi diğer dekoratif ögeler ile sağlamaya çalışırsanız eğer kolaylıkla odanın görünümünü değiştirebilirsiniz. Çocuklar her şeyden kolay sıkılırlar, hem onları mutlu etmek hem de çok masraf yapmamak için en iyi minik dekoratif malzemeler kullanmaktır. Canlı mavi ve canlı pembe çocukların en sevdiği renklerdir. Beyaz bir oda hoş olabilir ama çoğu çocuk bunu sıkıcı bulur.

Kız ve erkek çocuğunuz varsa, bunlar aynı odada kalıyorsa o zamanda en iyi daha doğal renkler kullanmaktır. Mesela, yeşik gibi mesela kahverengi gibi. Sarı da bu canlı renklerden bir tanesi. Turuncuyu da unutmadan bu en güzel çocuk odası renkleri içine dahil edelim. Kim turuncu bir oda sevmez ki değil mi?

Bir önceki yazımız olan İkea Çocuk Odası Takımı Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Güzel Kokan Bir Ev İçin Pratik Bilgiler

Herkes evine gittiğinde sıcak, düzenli ve temiz bir ev ile karşılaşmanın hayalini kurar. Çok yoğun çalışanlar için bu durum biraz...

Kapat