En Güzel Boya Badana Renkleri

Ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya seçimi dışında en çok özen gösterilmesi gereken bir diğer konu boya badana renkleridir. Bu yazımızda sizler için hem kullanışlı hem de şık olan en güzel boya badana renkleri ile bunların oda bazlı uygulama örneklerini bir araya getirdik. Duvar renkleri her odanın dekorasyonunda özel bir yere sahiptir. Perde renklerinden halı renklerine, koltuk renklerinden oda içerisindeki diğer tüm detaylara kadar hepsinin ton seçiminde etkilidir. Özellikle de odalarınızı özel bir tarz içerisinde dekore etmek istiyorsanız o zaman renk seçiminde buna uygun seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz. Peki, hangi renk tonları hangi oda dekorasyonlarında özel olarak kullanılabilir? Minimalist bir ev dekorasyonununda kullanabileceğiniz renk skalası açık tonlardan oluşur. Parlak ve açık tonların ağırlıklı olduğu bu tarzda bazen gri ile tonlarını da kullanabilirsiniz. Ancak lacivert gibi, siyah gibi renk tonları minimalist ev dekorasyonunda kesinlikle tercih edilmez.

En güzel boya badana renkleri arasında canlı renk tonları ve rustik tarzdaki evleri dekore etmek için kullanılan doğal renk tonları da vardır. Kahverengi en çok da keten rengi tonları rustik evlerin vazgeçilmez duvar boyası rengidir. Bu tonları istediğiniz odada kullanabilirsiniz. Ama en çok salonlarda kullanılır. Modern zamanların en trend renklerinden olan gri ile tonlarını da yine modern salonlar ile havalı oturma odalarında bol bol görüyoruz. Gri renk tonları duvar boyası olarak sevilerek kullanılır. Bunun en önemli sebebi çok uyumlu ve havalı olmasıdır. Bu duvarlarda istediğiniz duvar süslemelerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Renk tonlarının ışığı yansıtması sebebiyle hayatımızdaki yerinin ne denli önemli olduğundan önceki yazılarımızda bol bol bahsetmiştik. Aynı zamanda renklerin tarihin en eski zamanlarından bu yana, fiziksel ve psikolojik olarak etkileri olduğundan da geniş geniş bahsetmiştik. Ister koyu olsun, ister açık ister canlı hepsinin etkisi farklıdır. En güzel boya badana renkleri de belirli tarzdaki renklerden oluşmaz. Çeşitli renk tonları bir arada kullanıldığında da çeşitli etkileri olur. Şimdi hazırladığımız galerimize bakalım, örneklerden ilham alalım.

Bir önceki yazımız olan Dikdörtgen Ev Dekorasyon Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2016 İder Mobilya Modelleri

25 yıllık deneyimiyle mobilya sektöründe hizmet veren ider ailesi siz değerli müşterileriyle her geçen gün gelişerek büyümektedir. İder Mobilya kuruluşundan...

Kapat