Duvarlar İçin Çini İşlemeli Tabaklar

DUVARDA ÇİNİ İŞLEMELİ TABAKLAR

Tabakta çini işlemeleri çok eskilere dayanan ve hala geçerliliğini koruyan bir el sanatıdır. Tabak içindeki duruşu bile oldukça ağır olan bu el sanatı farklı yerlerde kullanılarak kullanım olanakları arttırılmıştır. Günümüzde de oldukça yaygın olan çini işlemeli tabaklar oldukça sık kullanımlarıyla dikkatleri üstüne çekmiş durumdadır.

Çini işlemeli tabaklar evlerde mobilya üstlerinde, raflarda, duvarlarda, iş yerlerinde ve buna benzer pek çok yerde kullanılır.  Ev duvarında kullanılacak olan çini işlemeli tabakların kullanım çeşitleri fazladır. Örneğin bir duvarın üstü olduğu gibi çini işlemeli tabak ile kaplanıp görsel bir zenginlik yaratılabileceği gibi duvarda hacim olarak daha büyük ve tek kullanılacak bir çini işlemeli tabakla da sade bir şıklık yakalamak mümkündür.  Düz renklerin kullanıldığı ve çok sade olan bir odanın duvarlarını çini işlemeli tabaklarla süslendirmek sade olan odaya renk getirecek ve daha şık bir görünüm sağlayacaktır. Duvarda çini işlemeli tabakların kullanılması sanatın yaşamla buluşmasının bir gösterimidir. Çini işlemeli bir tabağın alınıp duvarlarda sergilenmesi görsel zenginlikler, farklıtasarımlar, farklı dekorasyonlar yaratacağı gibi aynı zamanda bir el sanatına verilen değeri de göstermektedir.

Çini işlemelerini kendi zevkleriyle bütünleştiren insanlar çini işlemeli tabakları duvarda kullanarak daha renkli daha şık görünümler elde edebilirler ve daha farklı dekorasyonların kapılarını bu el sanatıyla açabilirler.

 

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-1

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-2

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-3

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-4

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-5

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-6

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-7

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-8

duvarlar-icin-cini-islemeli-tabaklar-9

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir