Doğru Salon Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Evlerimizi dekore ederken bir çok şeyi aynı anda düşünmek zorunda kalıyoruz. Tarzımıza uygun mobilyaları seçerken bunların uzun vadede kullanımını da düşünüyoruz. Ev dekorasyonu sık sık değiştirilebilen bir şey değil ne yazık ki. Duvar boyasından halı desenine, perde renklerinden aksesuarlarına kadar her detaya dikkat etmek gerekiyor. Her odanın olduğu gibi salon dekorasyonunun da önemli bazı noktaları var. Doğru salon dekorasyonu için püf noktaları belli başlı konulardan oluşuyor. Bunları maddelendirmek istersek, renklerin belirlenmesi birinci sırada gelir. Renk ve tarzı belirledikten sonra doğru mobilyaları seçmek gerekecek. Doğru mobilya seçimi bir çok şeyi kapsıyor. Koltukların hem odaya hem de size uygun olması, masa ve sandalyelerin oda tarzına uygun olması gibi bir çok detaydan oluşuyor. Konforlu bir mobilya seçimi yapmak için doğru mobilyaları bulmak lazım. Mesela bir koltuğun sizin için uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız? Koltuğa oturup sırtınızı arka kısmına yasladığınızda eğer ayaklarınız havada kalıyorsa bu koltuk sizin için uygun değildir. Aynı şekilde koltuğa oturup sırtınızı koltuğun arka kısmına yasladığınızda dizleriniz bükülüyorsa yine koltuk doğru değildir bu sefer de size bu koltuk küçük demektir. Oturduğunuzda rahat hissettiğiniz yeterli büyüklükte bir koltuk tasarımı sayesinde konforlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Salonlarımız genelde oturma grupları, tv ünitesi ve masa ile sandalyelerden oluşur. Ayrı bir yemek odası alanımız yoksa salonun bir kısmını bu amaçla kullanırız. Bu yemek odası kısmını sadece yemek için değil aynı zamanda çalışma alanı gibi de kullanırız. Aslında doğru salon dekorasyonu için püf noktaları incelerken salonun bu kısımdan tam bağımsız olması gerektiğini anlıyoruz. Sizin o kısma hiç bakmadan salon kısmında ihtiyacınız olan neyse onu ön plana çıkarmanız gerekiyor. Renk bakımından da tarz bakımından da salonların dekorasyonu diğer kısımlardan bağımsız olmalıdır.

Doğru salon dekorasyonu için püf noktaları sayarken renklerden bahsetmiştik. Renk seçimi her oda için ayrı bir önem taşır. Salonlarda modern renk skalasındaki gri, lacivert, kiremit rengi gibi farklı tonları tercih edebilirsiniz. Renkleriniz sizin salonunuzun tarzını da belirleyecektir. Farklı örnekleri incelemek için galerimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyon Salon Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kendin Yap Kapı Süsü Fikirleri

Şimdilerde kırk ellili yaşlarında olanlar hatırlar, onların ilkokul orta okul zamanlarında ev ekonomisi dersleri vardı. Bizim ülkemiz çok yokluk görmüş,...

Kapat