Doğal Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfaklar, doğanın bize sunduğu en güzel yiyecekleri hazırladığımız temel ihtiyaçların en önemlisi olan beslenme ihtiyacının doğurduğu alanlardır. Evlerimizde salonlarımızdan, oturma odalarımızdan, yatak odalarımızdan hatta banyolarımızdan bile sonra gelebilen bu alanlar aslında evin diğer bir çok yerinden daha önemlidir. Marketlerden pazarlardan getirdiğimiz doğal yiyecekleri sevdiklerimiz ile buluşturmak için hazırladığımız bu alanların dekorasyonu, hem psikolojimiz hem de hazırladığımız malzemeler bakımından önemlidir. Son zamanlarda yurt dışında oluşan bir mutfak dekorasyonu akımı söz konusu, doğal mutfak dekorasyonları. Doğal mutfak dekorasyonu fikirleri ve uygulamalarının kişilerin gündelik hayatındaki karmaşayı azaltma açısından çok büyük etkisi olduğu düşünülmekte. Bütün gün dışarıda kapalı alanlarda tamamen teknolojik araçların radyoaktif etkileri altında kalan bizler, evimizde kendimizi doğaya daha yakın doğanın içerisinde hissetmek isteriz. Bize öyleymiş gibi gelmese bile aslında bilinçaltımız istiyor. Bunu fark eden tasarımcılar da evin tüm odaları için özel doğal dekorasyon fikirleri ve bunlara uygun mobilyalar üretmeye başladılar. Biz de bu konuya mutfak dekorasyonundan girelim dedik, bakalım neler bulduk?

Doğal dekorasyonda doğal parçalar

Son zamanların mobilya mağazalarında sık sık karşımıza çıkan bir terim var, masif ahşap. Masif ahşap masa, masif ahşap yatak, masif ahşap mutfak dolapları gibi. Masif ahşap demek, ahşabın cilalanmamış hali yani en doğal hali demek aslında. Üzerine herhangi bir kaplama yapılmamış, ağacın sıkıştırılmamış, kendi yapısının bozulmamış olduğu bu hali doğal ev dekorasyonunda tercih edebileceğiniz ilk malzemedir. Bu ağacın ilk hali ile hazırlanan mobilyalar da aslında diğer mobilyalara göre daha uygun fiyatlıdır. Henüz üzerine ekstra işlemler yapılmadığı, cilalama gibi masraflar olmadığı için ham hali fiyatı ile satışa çıkar.

Masif mobilyalar ve doğal dekorasyon

Masif mobilyalar diğer bir çok mobilyaya göre çok daha sağlıklı, çok daha doğal, çok daha uzun ömürlüdürler. Yıllarca kullanabileceğiniz bir masif mutfak masası bulabilirsiniz. Bu durum aynı şekilde mutfak dolapları ve tezgahlar için de geçerlidir. Hatta mutfak raflarını bile bu doğal, işlenmemiş ağaçlardan yaptırabilirsiniz. Genelde kendisi de ağacın renginde olan bu malzeme sizi asla yarı yolda bırakmaz.

Bir önceki yazımız olan Dar ve Uzun Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Salon İçin Pastel Renk

Pembe ve daha koyu tonlar ile birlikte sizler de pastelin büyüsüne ortak olabilir ve salonlarınızı en iyi şekilde dekore edebilirsiniz....

Kapat