Dekoratif Biblo Modelleri

Dekorasyon bir evin veya bir ortamın daha iç açıcı, daha şık hale getirilmesi için uygulanan bazı değişimlerden ibarettir. Dekorasyonda boya, mobilya gibi büyük dekorasyon malzemelerinin yanında küçük dekoratif dokunuşlarında yerleri çok önemlidir. Dekorasyonda kullanılacak büyük malzemeleri tamamlayıcı özelliklere sahip olan bu küçük aksesuarlar çoğu zaman olmasa da bazı zamanlar büyük eşyaların önüne geçebilir ve daha fazla dikkat çekebilir.

Dekoratif dokunuşlarda küçük malzemelerden bir tanesi de biblolardır.  Biblolar çeşitli şekillerden veya resimlerden oluşabilir. Genellikle büyük heykellerin küçültülmüş hallerine biblo denmektedir. Bir evde veya bir ofiste dolapların üzerine konulan hayvan resimleri, insan resimleri veya bunlara benzer heykeller birer biblo görevi yaparlar ve mobilyayı tamamlayıcı özelliğe sahiptirler.

Dekorasyonda kullanılacak biblolar seçilirken biblonun özelliklerine dikkat edilmeli, biblolar ön plana çıkacak şekilde değil tamamlayıcı şekilde uygulanmalıdır. Bunun yanında, alakasız biblolardan kaçınılmalıdır. Biblo seçerken başkalarının güzel bulduğu biblolar düşünülmemeli, mekan sahibi kendi zevkine göre bibloları seçmelidir. Unutmayın ki her şeyin en güzeli doğal olandır.

Dekoratif bibloların çeşitli şekilleri de bulunmaktadır. Son yıllarda biblolara farklı özellikler kazandırmak için firmalar doğadaki nesnelerden esinlenerek  çeşitli biblo modellerini insanların hizmetlerine sunmaktadır. Bunun yanında oturma odaları ile misafir odalarının da biblo modellerini firmalar ayrı tutmaktadır. Biblolara sahip olurken veya satın alırken mekanın dekorasyonu ile uyumlu olmasına da son derece dikkat etmelisiniz.

 

dekoratif-biblo-modelleri-1

 

dekoratif-biblo-modelleri-2

 

dekoratif-biblo-modelleri-3

 

dekoratif-biblo-modelleri-4

 

dekoratif-biblo-modelleri-5

 

dekoratif-biblo-modelleri-6

 

dekoratif-biblo-modelleri-7

 

dekoratif-biblo-modelleri-8

 

dekoratif-biblo-modelleri-9

 

dekoratif-biblo-modelleri-10

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir