Dar Uzun Mutfak Tasarımları

Dar uzun mutfak tasarımları, bugünün modern ev dizaynında en çok rastlanan mutfak tasarımlarından bir tanesi, hatta en çok rastlananı. Küçük ev mimarisi her odanın boyutunu küçülttüğü için en dar ve en küçük  alanlardan bir tanesini de mutfaklara bırakır. Eski mutfaklar ile karşılaştırdığımızda içine hiç bir şey sığmayacak gibi görünen bu mutfakları gelişen teknoloji sayesinde verimli bir şekilde dekore edebiliyoruz. Akıllı mutfak çözümleri dediğimiz bu çözümler sayesinde ulaşılması güç kenar ve köşeleri bile kullanışlı bir hale getirebiliyoruz. Gelişen tasarım teknolojisi, tamemen kullanıcı dostu tasarımlar sayesinde en küçük alanalara uygulanabilir en büyük fikirler ortaya çıkıyor.

Dar uzun mutfak tasarımları, katlanabilir ve saklanabilir mutfak mobilyaları ile öne çıkar. Sadece ihtiyacınız olduğunda çıkarıp kullanabileceğiniz mutfak masaları gibi mesela. Tezgah içine gizlenen bu mutfak masalarının duvara monte edilen tasarımları da vardır. Tezgah içine saklanabilen masalar istediğiniz büyüklüğe kadar bulunabilir. Bunun yanında ekstra tezgah seçenekleri de dar mutfakları en kullanışlı hale getiren tasarımlardan bir tanesidir. Ekstra tezgah eklemek hiç bu kadar keyifli olmamıştı! Aynı çekmece gibi çalışan sistemi sayesinde size yemek yaparken istediğiniz kadar kişi yardımcı olabilir.

Işıklandırmanın ev dekorasyonunda ne kadar önemli olduğundan daha önce bahsetmiştik. Işıklandırma konusu mutfaklar için ayrı bir önem taşır. Iyi aydınlatılmış bir mutfak gerçekte olduğundan daha büyük ve derin görünebilir. Son zamanların en modern mutfak tasarımlarında, ayrıca özel bir şekilde aydınlatma sistemleri tasarlandığını görüyoruz. Tezgah üstü harika aydınlatma tasarımları sayesinde derinlik katılmış dar mutfaklar daha ferah hale geliyor.

Modern zamanların açık mutfakları, dar uzun mutfak tasarımları ile de buluşuyor. Açık mutfaklar genelde enine yerleştirilen, bar taburesi dediğiğimiz yüksek sandalyeler ve dar kahvaltı masaları ile dekore edilirler. Açık mutfaklar diğerlerine göre daha geniş gibi görünür. Bunu avantaja çevirmek için parlak, çizilmez mutfak dolaplarını kullanabilirsiniz. Çeşitli mutfak tasarımı örneklerini galerimizde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Klasik Tarz Mutfak Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2016 Weltew Mobilya Yemek Odası Takımları ve Fiyatları

Yemek saatlerini bir şölene çeviren Weltew Mobilya yepyeni çağdaş ve kullanışlı yemek odası modelleri ile karşınızda. Kendi tarzında tasarladığı mobilyalarla...

Kapat