Cam Yemek Odası Masaları

Yemek odası kavramı zaman içerisinde bizlerin de ev düzeni içerisinde kendine yer buldu. Amerikan mutfak tasarımları ile evlerini dekore edenler de ayrı bir mutfağı olanlar da yemek odası kavramını benimsedi. Yemek odalarımızı yabancı evlerdeki gibi farklı bir odada konumlamak yerine daha çok salon veya büyük oturma odalarımızın bir kısmını alacak şekilde oluşturuyoruz. Bu genel kullanım hem alandan hem de zamandan tasarruf sağlıyor. Hangi tarz olursa olsun son zamanlarda en çok kullanılan mobilyaların başında da cam yemek odası masaları geliyor. Cam sağlıktır, kullanışlıdır, temizlemesi çok kolaydır aynı zamanda da çok sağlamdır. Kalın ve kaliteli bir camdan yapıldığında en uzun ömürlü yemek masası modelleri cam olanlarından çıkar. Biz cam yemek masalarını eskiden çoğunlukla mutfaklarımızda kullanırdık. Her tarz ve her renk mutfak tasarımına uyduğu için bu cam masaları ağırlıklı olarak tercih ederdik. Bir zamanların mutfak masaları zaman içerisinde yemek masası olarak odalarımıza geldi.

Salonun bir kısmını yemek masası olarak düzenlediğimizde, bu alanda kullandığımız mobilyaların asıl salon kısmı mobilyaları ile uyumlu olması gerekiyor. Bu düzene renk ve tarz bakımından en kolay uyum sağlayan masalar cam masalardır. Cam masaları ahşap sandalye takımları ile kullanabilirsiniz. Isterseniz plastik sandalye takımları ile, isterseniz klasik kadife sandalye takımları ile isterseniz de en modern yeni nesil sandalye takımları ile kullanabilirsiniz. Cam masalar aşağı yukarı tüm sandalyeler ile kolaylıkla uyum sağladığı için masayı sabit tutup sandalyeleri değiştirerek farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Cam yemek odası masaları kare, dikdörtgen, yuvarlak, büyük küçük tüm şekil ve boyutlarda kullanılabilir. Yuvarlak cam yemek masalarını en fazla dört kişinin kullanacağı evlerde kullanmanızı öneririz. Büyük yuvarlak masalar kalabalık sofralar için pek uygun değildir. Eğer bu tarz büyük bir masa kullanmanız gerekirse düğüne davet edilmiş yabancılar gibi kimse kimse ile konuşamaz. Galerimizde cam yemek odası masalarını çeşitli tarzdaki sandalyeler ile kombinlenmiş olarak görebilirsiniz. Bu masaları siz de istediğiniz tarzda dekore edebilir, o şekilde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Küçük Yemek Odası Takımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2014 Yemek Odası Modelleri

Evlerin yapılarındaki değişiklikler, yemek odası takımlarının da daha fazla ön plana çıkmasını sağlamıştır. Mobilya tasarımcıları da bu önemin farkında oldukları...

Kapat