Birbirinden Şık Köşe Takımları

Oturma odası ve salon dekorasyonlarının kurtarıcısı nedir desek heralde herkes aynı cevabı verirdi, köşe takımları. Aklımıza gelebilecek tüm dekorasyon tarzlarında, tüm renklerde, tüm büyüklüklerde ve özelliklerde üretilebilen bu koltuk takımları yine aklımıza gelebilecek tüm ev dekorasyonlarında kullanılabilir. Birbirinden şık köşe takımları ister en klasik salon dekorasyonlarında, isterseniz de en modern oturma odası dekorasyonunda baş rol oyuncunuz olabilir. Yenilikçi ve modern mobilya tasarımlarının bir çok mobilya unsurunu ring dışında bıraktığı şu günlerde, köşe takımlarının kendinden hiç ödün vermeden en az eskisi kadar popüler olması taktire şayan. En küçük oturma odalarından en büyük salonlara kadar hepsinde kendine uygun bir yer buluyor olduğunu tüm örneklerde görebiliriz.

Küçük oturma odası ve salon dekorasyonlarında diğerlerine göre köşe takımları kullanımı daha fazla ön plana çıkar. Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi küçük alanlarda parçalı ve dağınık mobilya kullanımı uygun değildir. Bu tarz mobilyalar alanları olduğundan daha küçük gösterir. Büyük, tek parça mobilyalar bu alanları daha derli toplu gösterir. Birbirinden şık köşe takımları tam da bu tarz odaların dekorasyonunda kullanılmalıdır. Insanlar küçük odalarda küçük eşyalar kullanılmalıdır gibi düşünür ancak aslında bu yanlış bir düşüncedir. Küçük alanlarda olabildiğince büyük, altı ayrı üstü ayrı kullanılabilir eşyalar kullanılmalıdır. Köşe takımları genedel altı bazalı olan yani depolanabilir alanları olan koltuklardır. Aynı zamanda açılıp yatak olabilen bu koltuklar her tarz tasarım özelliğine sahiptir.

Odanızın sade ve ferah olmasını istiyorsanız açık renk tonlarında az eşya seçmelisiniz. Bu dekorasyon stilinde bir oda için kesinlikle krem rengi, fil dişi rengi gibi açık renk tonlarında bir köşe takımı kullanabilirsiniz. Birbirinden şık köşe takımları içerisinde her sezon farklı renkler moda olur. Her sene üretilen asla modası geçmeyen bazı renkler vardır. O renklerin başında krem rengi ve bej rengi tonları gelir. Krem rengi köşe takımları bildiğimiz tüm renk tonları ile uyumludur. Ne perde seçimi konusunda ne de halı seçimi konusunda sıkıntı yaşatmayan bir renktir. Uygulama örneklerine galerimizden bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mudo Concept Koltuk Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Çok Amaçlı Dekoratif Deri Puf Modelleri

Puf modelleri, koltuk takımlarını tamamlayan bir ürün olmakla birlikte ayrıca yatak odalarından çocuk odalarına ve kapı girişlerin de çok amaçlı...

Kapat