Beyaz Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak, hem dekorasyonu ile hem de içerisindeki mobilyaları ile evin en kullanışlı olması gereken alanıdır. Mutfakları kullanışlı ya da biraz daha kullanışsız hale getiren bir diğer konu da şeklidir. Dar, geniş açık veya kapalı olması bu mutfakların fonksiyonel özelliklerini de doğal olarak etkiler. Bu yazımızda sizlere açık mutfaklardan ve onların özelliklerinden bahsedeceğiz. Aynı zamanda bu açıklamaları beyaz amerikan mutfak dekorasyonu örnekleri ile de destekleyerek size tasarım konusunda bilgiler vereceğiz. Eğer bir iç mimar ya da dekoratör ile çalışmıyorsanız mobilya seçimi konusunda, mobilyaları seçtikten sonra da yerleştirme konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Örnekleri inceledikçe sizin mutfağınıza ya da evinize uygun olan tasarımları baz alarak yerleşim yapmak çok daha kolaydır. Dekorasyon dergilerindeki mobilya markalarının örnek yerleşim modelleri ile örnek dekorasyon resimlerinin çok büyük bir kısmının çizim olduğunu yani gerçek olmadığını hatırlatmak lazım. Çizim resimlerini gerçek hayattta uygulamak çok daha zordur. Bizim paylaştığımız örnekler ise gerçek evlerden, uygulanmış mutfaklardan ya da salonlardan fotoğraflardır. Bu yüzden bizim örneklerimiz sizin için daha bilgi vericidir.

Beyaz amerikan mutfak dekorasyonu örnekleri zamansız tasarımların kullanıldığı zamansız bir tarzdır. Beyazın modası ya da trendi yoktur, her daim trenddir. Farklı tonları ile farklı renklerle bir araya gelebilir ancak her zaman sevilen, kullanılan ve tercih edilen bir renk olarak hayatına devam eder. Açık mutfak tasarımlarının bizim ülkemizdeki isimlendirilişi amerikan mutfakları oldu, genelde salon ile birlikte kullanılan bu amerikan mutfak modelleri hem kullanışlı hem de kullanışsız bazı özellikleri ile ön plana çıktı. En sevdiğimiz salon perdelerin kavrulmuş salça ve soğan kokmasına sebep olabilecek nitelikteki bu açık mutfakların hem dekorasyonu hem de planlaması diğer mutfak tiplerine göre daha önemlidir. Çünkü bu mutfakların havalandırması kötü olursa evin her yeri yemek kokar.

Bu mutfakların renk seçimi yapmak da zordur. Koltuklara ve salonun geri kalanına uyması gereken mutfaklarda en kolay renk beyazdır. Beyaz amerikan mutfak dekorasyonu örnekleri her yere uyum sağlar.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Asma Tavan Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Birbirinden Şık Kruvaze Salon Perdeleri

Oturma odanızın ya da salonunuzun görüntüsünden sıkıldınız mı? Değişiklik yapmak istiyorsunuz ancak koltukları ya da büyük mobilyaları değiştirmek istemiyor musunuz?...

Kapat