Bahçe Mobilyaları Seçimi ve Bakımı

Bahçeler bize huzur veren, kentleşmiş yapılardan biraz olsun bizi uzak tutabilen, sakinlik veren bir ortamdır. Bahçemizi dekore ettirdikten sonra, almamız gereken eşya bahçemobilyaları diyebiliriz. Bahçe mobilyaları bahçemizde güzel duran eşyalardandır. Bu eşyaların seçimini yaparken de ne tarz istediğimizi önceden belirlemeliyiz. Klasik tarzda mı, modern tarzda mı olacağını bilirsek seçim yapmak daha kolay bir hale gelecektir. Klasik bahçe mobilyaları, genelde ahşap malzeme ile üretilirler. Renkleri genellikle kahve tonlarında olur. Sandalyelerin ahşap ortadaki sehpanın ise kahverengi hasır şeklinde olması ön görülebilir.  Başka bir alternatif ise daha kolay taşınabilir olması açısından ahşap görünümlü plastik masa ve sandalyeler de olabilir.

Modern tarzda istiyorsanız ise canlı renklerden oluşan bir dekoratif bahçe mobilyaları yönünden seçiminizi yapabilirsiniz. Genel olarak baktığımızda bahçede çimen, toprak olacağından beyaz rengin olması pek tercih edilmez. Çünkü beyaz renk olduğunda kiri çok çabuk gösterebilir ve sürekli bunu temizlemek zahmetine girmek durumunda kalabilirsiniz.

Bir diğer önemli konu ise bahçe mobilyaları seçmeden önce, kalitesini kontrol etmektir. Hangi ağaçtan üretildiğini, sertifikasını ve garantisini bilmek avantajlı olan bir seçim yapmanızda yararlı olabilir. Özellikle okaliptüs ve teak ağaçlarından üretilen bahçe mobilyaları daha dayanıklı olacaktır. Çünkü okaliptüs ve teak ağaçları dış şartlara göre diğer ağaçlardan çok daha fazla dayanıklıdırlar. Bu yüzden deforme olmaları uzun zaman alır. Bu sebeplerden dolayı da, tercihinizi bunlar yönünde kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bu mobilyaların bakımındaki incelikleri de bilirsek kullanım açısından daha uzun ömürlü olacaklardır. Bunlardan biri ise teak yağı sürmektir. Yaz mevsimi sonunda bahçe mobilyalarınızı kaldırmadan önce bu teak yağından sürmeniz zarar görüp, bozulmasını önleyecektir. Yağı sürdükten sonra muhafaza edici bir örtüyle üzerlerinin kapatılması da gereklidir.

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-1

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-2

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-3

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-4.jpg

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-5

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-6

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-7

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-8

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-9

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-10

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-11

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-12

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-13

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-14

 

bahce-mobilyalari-secimi-ve-bakimi-15

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir