Avizelerle Ev Aydınlatmaları

Ev aydınlatmaları ev için önemli bir konudur. Çünkü ev içerisinde aydınlatma yapılırken de dekoratif avizelerle ya da sehpalara konulan abajurlarla yapılır. Bunlar ev için önemlidirler. Yine klasik ve modern tarz olarak baktığımızda farklılaşan modeller vardır.

Aydınlatmalar için bir avize seçerken belirlenmesi gereken kriterler vardır. Bunlardan birincisi tavan yüksekliğidir. Evinizin tavanının boyuna göre bir avize seçmeniz gerekmektedir. Çok fazla gösterişli olmasını istiyorsunuz diye çok uzun bir sarkıt almanız kötü bir görüntü yaratacaktır evin içerisinde. Kötüden kastımız basık ve dar bir görünüm oluşacağından dolayıdır. Bu sebepten dolayı avizelerinizi seçerken tavan yüksekliğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Klasik bir ev tarzına sahip iseniz, aydınlatma için avizenizin seçiminde de klasik bir model tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bunun içinde ahşap olması olabilir, ahşap olmasa bile öyle olduğunun havasını verecek bir renk de seçim olarak göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu sayede bu ürün eviniz için uygun bir tamamlayıcı olacaktır. Eviniz modern bir tarzda ise modern tarza uygun olarak üretilmiş aydınlatma tercih etmelisiniz. Avize olarak da modern tarzda bir çok çeşitli ürün bulunmaktadır.

Çok eskiden beri kullanılan ve hala eskimeyen kristal avizeleri de kullanabilirsiniz aydınlatma için. Kristal avizeler ev içerisinde çok güzel bir görünüme sahip olurlar. Kristal bir avize aldığınızda evin ne kadar büyük bir derecede değişiklik gösterdiğine inanamayacaksınız. Ev için bir de yerden aydınlatmalar da mümkündür. Bu genelde evin içerisinde merdiven bulunuyorsa tercih edilebilinir. Merdiven basamaklarına bu aydınlatmalardan koyulabilinir. Bunların dışında evinizin bahçesi var ise bahçeye doğru yerden aydınlatmalar da koyabilirsiniz. Yerden aydınlatmalar sadece bu şekilde kullanılır. Bunlardan farklı olarak evinize alabileceğiniz, yüksek abajur tarzında aydınlatmalarda aksesuar olarak kullanabileceğiniz türdendir.

 

avizelerle-ev-aydinlatmalari-1

avizelerle-ev-aydinlatmalari-2

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

avizelerle-ev-aydinlatmalari-3 avizelerle-ev-aydinlatmalari-4 avizelerle-ev-aydinlatmalari-5

avizelerle-ev-aydinlatmalari-6 avizelerle-ev-aydinlatmalari-7 avizelerle-ev-aydinlatmalari-8

avizelerle-ev-aydinlatmalari-9 avizelerle-ev-aydinlatmalari-10 avizelerle-ev-aydinlatmalari-11

avizelerle-ev-aydinlatmalari-12 avizelerle-ev-aydinlatmalari-13 avizelerle-ev-aydinlatmalari-14

avizelerle-ev-aydinlatmalari-15 avizelerle-ev-aydinlatmalari-16 avizelerle-ev-aydinlatmalari-17

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir