Asma Tavan Kaplama Modelleri 

Ev dekorunu tamamlayan unsurlardan bir tanesi de tavanlardır. Klasik beyaz üzerinde hiç bir tasarım olmayan tavanların dikkat çekici olmamasından dolayı da tavanların evin karakterini tamamlayan önemli bir detay olduğu bilinmez. Günümüz modern ev dekorasyonunun asma tavan kaplama modelleri,  spor tasarım severlere spor, klasik ve lüks sevenlere klasik, modern ve yenilkçi tasarım sevenlere de kendi tarzında tasarım imkanları sunuyor. Eskiden olduğu gibi tek bir tarzda, tek bir modelde asma tavan tasarımı olmadığı için herkes kendini yansıtan, kendi tarzını gösteren bir tasarımı bulabiliyor.

Asma tavan kaplama modelleri mekanların mimari özelliklerine uygun olacak şekilde tasarlanırlar. Odanın türüne göre, büyüklüğüne göre, ışık alıp almaması durumuna göre de çeşitli özellikleri belirlenen bu tavan modellerine karar vermekte güçlük yaşayabilirsiniz. Mutfak asma tavan kaplama modelleri ile oturma odası veya salon asma tavan kaplama modelleri tamamen farklıdır. Bu farklılık hem yapısal özelliklerden hem de görünüm özelliklerinden  kaynaklanır. Mutfak ve banyo gibi sürekli nem bulunan ortamlarda nasıl ki duvar kaplamalarında suya ve neme dayanıklı materyaller tercih edilir aynı şekilde banyo tavanlarında da suya dayanılkı malzemeler tercih edilir. Tabiki banyo ve mutfaklarda da çeşit çeşit tavan kaplama modelleri hazırlanabilir bunu unutmamak lazım.

Asma tavan kaplama modellerini, evinizde ısı yalıtımı yapmak için kullanabilirsiniz. Çok daha iyi bir aydınlatma tasarımı kullanmak için de yapabilirsiniz. Tavandan aydınlatma normal şartlar altında oturma odası, salon ve yatak odası gibi günlük kullanım alanlarında çok da tercih ettiğimiz bir sistem değildir. Ancak mutfak ve banyolarda tavandan aydınlatma oldukça kullanışlıdır. Iyice görebilmek için tavana yerleştirilen spot ışıklar size konforlu bir alan sağlar. Tavana ışık sistemi yerleştirebilmek için ise buna uygun asma tavan kaplama modelleri kullanmak gerekir. Biz galerimizde sizler için her bir odaya uygun, kendi içerisinde konsept oluşturan tasarım örneklerini bir araya getirdik siz bunlardan uygun olan tasarımları kendiniz için seçebilir sonrasında da uygulamaya geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gömme Dolap Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İkea Duvar Aynaları İle Dekorasyon Fikirleri

Evlerimizi güzelleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Duvarlarımızı ayrı, tavanlarımızı ayrı, odalarımızın zeminlerini ayrı dekore ediyoruz. Markaların üretmekte olduğu hemen hemen...

Kapat